Yeni Tanıtılan Snapdragon 865 İşlemcisi Hangi Telefonlarda Yer Alacak?

Yeni tanıtılan Snapdragon 865 işlemcisi, şu anda en güçlü işlemci ve bu işlemci hangi yeni nesil akıllı telefon modellerine güç verecek? İşte Snapdragon 865 işlemcili telefonların listesi;

İşlemci üreticisi Qualcomm’a göre Snapdragon 865 yonga seti ‘5G özellikli’ ve 2020’nin ikinci çeyreğinde başlayan bir sonraki amiral gemisi seviyesindeki Android akıllı telefonlara güç vermeye hazır.


Resmi Snapdragon 865 telefon listesi beklemek zorunda kalacak, ancak Samsung Galaxy S11, Note 11, LG G9, OnePlus 8, Google Pixel 5 ve benzeri olmasını bekliyoruz. İlk cihazların ikinci çeyrek zamanlaması verildiğinde MWC 2020’de piyasaya sürülmesi gerekir.

Qualcomm’un Hawaii’deki yıllık Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde tanıtılan 5G’lik yonga seti, bir sonraki telefondan ne beklemeniz gerektiğini ön plana çıkarıyor. En iyi telefonların çoğunda olacak, temel olarak Huawei telefonları ve Apple iPhone’ları dışındaki her şey.

Ancak iPhone sahipleri bile yeni Snapdragon 865 özelliklerine dikkat etmelidir. Qualcomm’un yol haritası genellikle mobil cihazlar endüstrisinin nereye gittiğini şekillendiriyor ve Qualcomm’un modemlerinin muhtemelen iPhone 12’nin bir veya daha fazla sürümü olan 5G iPhone’da kullanılmaya başlayacağını biliyoruz.

Birinci sınıf bir Android telefon satın almak istemeseniz bile, 5G de dahil olmak üzere bazı özellikler, aynı anda duyurulmuş olan Snapdragon 765 gibi orta sınıf yonga setlerine düşüyor.

Snapdragon 865 özellikleri öncelikle 5G hızlarını artırmaya, oyun performansını iki katına çıkarmaya ve günümüzde akıllı telefonlar tarafından kullanılan çok sayıda kamerada fotoğraf ve video kalitesini artırmaya odaklanıyor.

Yeni Tanıtılan Snapdragon 865 İşlemcisi Hangi Telefonlarda Yer Alacak?

Snapdragon 865 telefon listesi

Geçen yılın listesinde, hangi telefonların Snapdragon 865’i alması gerektiğine karar verebiliriz. İşte şimdiye kadar söylentiler Snapdragon 865 telefon listesi:

 • Samsung Galaxy S11, Galaxy S11 Artı ve Galaxy S11e
 • LG G9 ve LG V60
 • Sony Xperia 2
 • OnePlus 8 ve OnePlus 8T
 • Moto Z5 (muhtemelen farklı bir isim olacak)
 • Asus Zenfone 7
 • Samsung Galaxy Fold 2
 • Samsung Galaxy Note 11 ve Galaxy Note 11 Plus
 • ZTE Akson 11 Pro
 • Google Pixel 5 ve Pixel 5 XL
 • Asus ROG Telefon 3

Snapdragon 865 özellikleri

Qualcomm, Kryo 585 CPU, Adreno 650 GPU, Spectra 480 ISP, Hexagon 698 işlemci ve algılama hub’ından oluşan Snapdragon 865 özellikleri arasında yeni bir mimariye imza atıyor. Hepsi bir sonraki telefonunuzun neler yapabileceğine karar vermede önemli bir rol oynayacak.

İşlemcisi Qualcomm’a göre 2,84GHz’e kadar çalışabiliyor ve GPU’nun %20 daha hızlı grafik sunumu sunması gerekiyor. Bu numaraları doğrulamak için yakında Snapdragon 865 benchmark testlerini yapacağız.

Bununla birlikte, Snapdragon 865 teknik özellik belgesindeki göze çarpan, oyun oynama gibi yoğun görevler için güç verimliliğindeki %35 artış. GPU’ların akıllı telefonlarda olduğu kadar güçlü olduklarını biliyoruz ki, en yüksek performansın sadece setlerin devreye girmesinden çok uzun sürdüğünü biliyoruz. Qualcomm, yeni 865 yongasıyla mesafeye gitmek istediğini söylüyor.

:: Qualcomm, Yeni Snapdragon İşlemcilerini Tanıttı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu