Tiktok Takipçi Satın Al

Snapchat, Daha Önce Birlikte İş Yaptığı Şirketi Satın Aldı!

Günümüzün popüler sosyal medyalarından olan Snapchat, daha önce birlikte çalıştığı AI Factory şirketini bünyesine kattı. AI Factory’yi satın almak için firma 166 milyon dolar ödeme yaptı

Snapchat animasyonlu selfie lenslerini güçlendirmek için 2015’te Ukrayna’lı girişim ​​Looksery’i satın aldı. Snapchat’in bünyesine katılan firma, Looksery’nin kurucu ortaklarından birisi. Bu yeni iş ortaklığı ile Snapchat video özelliklerinde büyük kalite artışı bekleniyor.


Snapchat, AI Factory firmasını daha öncede birlikte iş yaptığı için bünyesine kattı. Firma, geçmişte AI Factory ile yeni içerikler üretmek için beraber çalışmıştı. Snapchat’in bu iş ortaklığı için ödediği bedel 166 Milyon Dolar.

Snapchat, Daha Önce Birlikte İş Yaptığı Şirketi Satın Aldı!

Bu yeni iş ortaklığını Snapchat’ten önce Ukraynalı bir firma tarafından duyuruldu. Daha sonra bu haber gündem olup bir çok haber sitesi bu haberi yazınca Snapchat’in satın alımı doğrulanmış oldu.

Looksery firmasının kurucusu olan Victor Shaburov, geçmiş zamanda Snapchat’te yönetici mühendis olarak çalışıyordu ama 2018 yılının Mayıs ayında Snapchat’ten ayrılma kararı aldı ve AI Factory’yi kurarak kendi şirketinin başına geçti. Victor Shaburov son günlerde ortaya çıkan haberler hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Lens kullanımının giderek artmasıyla, Snapchat de yeni kullanıcılar kazanıyor ve buna bağlı olarakta Snapchat’in gelirleri gün geçtikçe artıyordu. Şirket, kullanıcıları için sürekli kullanabilecekleri yeni geliştirmelerin iyi bir yatırım olacağını düşünüyor. AI Factory ve Snapchat iş birliği ile kullanıcılara ne gibi yenilikler sunulacağı henüz bilinmiyor.

Snapchat ve diğer sosyal medyalar hakkında daha fazla haber okumak isterseniz Sosyal Medya Haberleri kategorisini takip edebilirsiniz

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu