Tiktok Takipçi Satın Al

Ses İzolasyon Malzemeleri Hangi Alanlarda İhtiyaç Sağlar

Gelişen teknoloji ve günümüz dünyasında birçok sorunlar ortaya çıkmıştır. Bu sorunlardan biri de ses kirliliğidir.

Bütün canlıları etkileyen ses kirliliği insanlar üzerindeki etkisi daha da etkilidir. Evimizde, ofisimizde günlük hayatın hemen hemen her dakikasında ses kirliliğine maruz kalıp günümüzün kötü geçmesine sebep oluyor. İnsan sağlığını da ciddi bir şekilde etkilemektedir. Turkish Acoustic sizin ses izolasyon sorunlarınıza kesin çözüm sunacaktır. Peki bu ses izolasyon nedir ? Hangi ses izolasyon malzemeler kullanılır ? Ses izolasyon malzemeler nerelerde kullanılır?

Ses İzolasyon Malzemeleri Hangi Alanlarda İhtiyaç Sağlar
Ahşap Tavan Kaplamalar

Ses izolasyonu demek içeriden ve dışarıdan gelen sesleri iletimini keserek ses geçiş kaybını azaltmaktır. Ses izolasyonu olmayan bir evde dışardan gelen seslere maruz kalarak evinizde rahatça dinlenme fırsatı bulamazsınız. Ses izolasyonu olmayan bir ofiste kuru gürültü ve topuk seslerinden verimli vakit geçiremezken konsantre olamama sorunu yaşanır. Ses izolasyonu olmayan fabrikalarda ise aşırı sesten dolayı çevredeki insanlara ciddi bir şekilde zarar vermenize sebep olabilir.

Ses İzolasyon Malzemeleri Hangi Alanlarda İhtiyaç Sağlar

Ses izolasyon malzemelerimiz son derece kaliteli olup tamamen yerli üretimdir. Yanmazlık özellikleri sayesinde kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. Yanmazlık konusuyla ilgili çeşitli testlerden ve deneylerden başarıyla geçip sertifikalara sahip olmuştur.

Ses izolasyon malzemelerimizi tavan, duvar ve zeminlerde kullanarak çok iyi bir şekilde ses izolasyonu sağlayabilirsiniz. Evinizde önerilen ses izolasyon malzemeleri duvarlara ve tavanlara bondex sünger kullanarak ve zemine ise parke altına izolasyon şilte uyguladığınız zaman komşunuzun sesi ve dışarıdan gelen sesleri en az seviyeye indirerek evinizde rahatça dinlenebilir, ailenizle keyifli vakit geçirebileceksiniz. Ofislerde önerilen ses izolasyon malzemeleri duvarlara dekoratiflik açısından special sünger, labirent ve piramit süngerler ön plana çıkarken, tavanlara ise ses emici küpler ve kanopi paneller kullanarak hem ses kesiciliğini hem de güzel bir görüntü sağlamış olursunuz.

Zeminlerde ise rahatsız edici topuk seslerini en aza indirmek için akustik şilteler öne çıkan ses izolasyon malzemeleridir. Ses izolasyon malzemeleri uyguladığınız zaman ofisinizde verimli vakit geçirebilir ve konsantrasyon sorununu ortadan kaldırmış olursunuz. Spor salonlarında ise zeminlerde sıklıkla kullanılan kauçuk zemin karoları kullanılır. Bu kauçuk zemin karolar spor aletlerinin yer atıldığı zaman sesi yankılanmasını ve titreşimi kesmeye yarayan ses izolasyon malzemesidir.

Ses İzolasyon Malzemeleri Hangi Alanlarda İhtiyaç Sağlar

Hatta sporcuların düşme gibi durumlarda kişiye verecek olan zararı da en seviyeye indirerek ciddi sakatlanmalardan kurtulmayı sağlar. Spor salonlarında bir de sıkça kullanılan ses izolasyon malzemeleri akustik izolatörlerdir. Bu izolatörler zemine uygulanıp üzerine epdm ağır kauçuk bariyer kullanarak hem titreşimi hem de ses yankılanmasını ciddi oranda azaltır. Uygulanan alandaki istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek ortama güzel bir hava katar. Oyun parklarında da kullanılan kauçuk zemin karoları uygulandığı zaman ses izolasyonu sağlayıp düşme gibi durumlarda ciddi yaralanmaların önüne geçmektedir. Oldukça kullanılan bir ses izolasyon malzemesidir.

Müzik odaları ve stüdyoları için ise duvarlarda dekoratiflik açısından da vicoustic paneller ve bass trap süngerler sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Ayrıca tecno touch ve tecno slince oldukça yaygın kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Uyguladığınız zaman ses kayıtların sesinizin daha güzel çıkmasını sağlayarak kaliteli müziklerin ortaya çıkmasına sebep olur.

Ses izolasyon malzemelerimizi dilediğiniz taktirde kendinden yapışkanlı olarak lamine edip uygulamasını tamamen kolay hale getirebilirsiniz.

Turkish Acoustic her zaman 7/24 hizmetinizde olup size son derece kaliteli destek sağlamaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında güçlü referanslarımızla müşterilerimizin her zaman yüzünü güldürmeyi başardık. Bizi tercih edin “Sıradan olmaktan vazgeçin”.

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/akustik-silte.html

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu