Tiktok Takipçi Satın Al

SEO’nun Öneminin Farkında mısınız?

SEO son yılların en önemli kavramlarından biridir ve Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltmasıdır. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO web sitelerinin Google’da ve diğer arama motorlarında yapılan organik kullanıcı aramalarında hedeflenen konumda listelenmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların tümünü kapsar. Sağladığı etki nedeniyle SEO çalışmalarının önemi ve bu sürece gösterilen önem giderek artmaktadır.

Başarılı ve etkili SEO çalışmalarından gerçekleştirilebilmesi için söz konusu web sitesinin tüm metrikleri göz önüne alınmalı bu metrikler değerlendirilerek en iyi görünüm, en kaliteli içerik ve en hızlı site performansına ulaşılması hedeflenir. Atalay Sıdar tarafından kurulan Simur Digital 10 yılı aşkın sektörel tecrübesiyle tüm müşterilerine gereksinimleri olan alanlarda daha iyi ve kaliteli hizmetler sunabilmek için alanında uzman ve profesyonel bir ekibe sahiptir. Siz de gerek bireysel web siteleriniz için gerek kurumsal SEO ihtiyacınız için Simur Digital ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede tasarım ve yazılımdan AdWords reklamlarına kadar geniş bir yelpazede sunulan etkili ve kaliteli hizmetlerden yararlanma avantajını elde edebilirsiniz.

Kurumsal SEO Nedir?


Globalleşmenin ve teknolojik gelişmelerin katkısıyla ticari işletmeler faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki pazar paylarını genişletmek için dijital pazarlama kanallarını aktif bir şekilde kullanmaya başlamıştır. Bunun doğal sonucu olarak SEO hizmeti dijital pazarlamanın en önemli unsurlarından biri haline gelmiştir.

Yalnızca büyük ölçekli işletmelere değil küçük ve orta ölçekli işletmelere de sunulan SEO hizmetiyle web sitelerinin Google ve diğer arama motorları nezdindeki görünürlüğünü ve marka bilinirliğini artırmak mümkündür. Bu sayede markaların potansiyel iş hacimleri genişletilmektedir. Ayrıca markanın dijital dünyadaki rekabet gücünün artması sektördeki pazar payının artmasında da önemli bir rol üstlenmektedir.

SEO temel olarak web sitelerinin arama motorlarında kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen kelime ve görsel aramalarında üst sıralarda listelenmenin sağlanması amacıyla yapılan site içi ve site dışı optimizasyon çalışmalarının tümünü kapsar. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan arama motoru Google’dır. Ülkemizdeki kullanıcıların yaklaşık %95’inin Google arama motorunu tercih etmesi nedeniyle SEO çalışmaları yapılırken de Google arama motoru algoritmaları göz önünde bulundurulur. Google’ın açıkladığı yeni algoritma özellikleri ve güncellemeler yakından izlenir. Bu sayede web siteler için uygulanacak SEO hizmetinin detayları belirlenir.

SEO hizmeti yalnızca belirli anahtar kelimelerde yükselme sağlamaktan öte çok daha kapsamlı bir süreçtir. SEO danışmanlığı, tasarım, yazılım ve içerik konularıyla da yakından ilişkili bir süreçtir. SEO danışmanlığı sürecinde performans takibi yapılması ve Google arama motoru tarafından belirli periyotlarda gerçekleştirilen güncellemlerin yakından takip edilmesi gerekliliği göz ardı edilmemelidir.

SEO Nasıl Yapılır?

“SEO nasıl yapılır” sorusu bu hizmete ihtiyacı olan bireysel ve kurumsal web siteleri tarafından yanıtı merak edilen konulardan biridir. Bu aşamada SEO sürecinin son derece kapsamlı ve karmaşık bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Ancak belirli noktalara dikkat edilmesi, SEO stratejilerinin marka özelinde profesyonel SEO ajansı tarafından belirlenip uygulanması halinde başarılı SEO çalışmalarına imza atılması mümkündür.

Başarılı SEO çalışmalarının temelinde web sitesi içeriği yer alır. Anahtar kelime kullanımı son derece önemli ve titizlikle planlanması gereken bir adımdır. Anahtar kelime kullanımında aşırıya kaçmak etkinin daha fazla olmasını sağlamayacağı gibi Google nezdinde web sitesinin değer kaybetmesine neden olabilir. Google’ın web sayfalarına aşırı anahtar kelime dolduran web sitelerine optimizasyon cezaları vardır. Bu yüzden anahtar kelime kullanımı konusunda titiz bir tavır sergilenmelidir. Bu aşamada hangi anahtar kelimelerin kullanılacağı konusunda Google Ads ya da diğer kelime planlayıcı araçlardan yardım alınması fayda sağlayabilir.

Web sitelerine ait başlık etiketleri arama motorlarına ilgili sayfanın ne hakında olduğuna ilişkin bilgi verir. Bu yüzden başlık etiketlerinde yalnızca ilgili sayfaya ait bilgiler bulunmalı, işletme ya da marka adı kullanılmalı aynı zamanda 70 karakter aşılmamalıdır. Başlık etiketi sayfa HTML kodunun üst kısmına yakın bir yere, etiketlerin arasına yerleştirilebilir. Web sitesi yönetim panellerinden kolayca uygulanması da mümkündür.

Description olarak da bilinen meta açıklaması arama motorlarına ve kullanıcılara ilgili web sayfasının ne hakkında olduğuna dair bilgi verir. Meta açıklaması arama motorlarında görünür. Bu nedenle sayfanın anahtar kelimelerini içerdiği takdirde kullanıcıların dikkatini çekerek tıklanma oranını yükseltebilir. İşletme ya da marka adı ve anahtar kelimeler hem başlıkta hem meta açıklamada kullanıldığında arama motoru sonuçlarında internet kullanıcılarının gözüne arama yaptıkları terimler çarpar.

Backlink yalnızca web sitelerinde harici sitelerden gelen bağlantılarla ilgili bir kavram olarak değerlendirilmemelidir. İçerikler içerisinden web sitesindeki diğer sayfalara dahili olarak link vermek de mümkündür. Bu sayede arama motoru botlarının web sitesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olması ve kullanıcıların web sitesinde daha uzun süre vakit geçirmesi sağlanabilir.

Aynı şekilde web sitelerinde kullanılan görsellerin görsel adı ve alt etiketi için de etkili anahtar kelimeler seçilmesi gereklidir. Bu sayede arama motorlarına görsellerin ne hakkında olduğuna dair bilgi verilerek görseller kısmında sıralama alma imkanı elde edilebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu