Tiktok Takipçi Satın Al

İzmir Gezi Rehberi

İzmir gezi rehberi kapsamında birbirinden zengin seçenekler bulunuyor. Ege’nin incisi İzmir’de her bir ilçe eşsiz güzelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Dolayısı ile İzmirliler ve İzmir’e konuk olarak gelenler, turistik bir gezi için onlarca seçenek içinden dilediğini tercih edebiliyor. İşte İzmir’de gezilecek, turistik yerler ve mekanlar listesi sizlerle.


Kısaca İzmir’in ilçelerini sıralamak gerekirse; Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

1.Seferihisar Sığacık

Seferihisar, İzmir’in en güzel, en sakin ilçelerinden biridir. Çünkü Seferihisar bir Citta Slow üyesidir. Sığacık da Sakin Şehir anlamına gelen Citta Slow’un bir üyesi olan Seferihisar’da yer almaktadır. Şirin sokakları, tarihi kalesi, butik cafe ve otelleriyle Sığacık tam gezi severler için uygun bir adrestir.

İzmir Gezi Rehberi

2.Tarihi Kemeraltı Çarşısı

Tarihi Kemeraltı Çarşısı, İzmir’in merkezi olan Konak ilçesinde bulunmaktadır. Tarihi hanları, camileri ve sokaklarıyla ünlü bu yerde aranılan her şeyin bulunabileceği dükkanlar yer almaktadır. Turistik gezi esnasında buradan alışveriş de yapılabilmektedir. Ayrıca Kemeraltı’nın çıkışında tarihi bir yer olan Agora Ören Yeri de bulunmaktadır. İzmir’in ünlü Saat Kulesi de Kemeraltı’nın Konak girişinde yer almaktadır.

3.Kadifekale

Kadifekale, İzmir’in en eski ve tarihi yerleşim yerlerinden biridir. Yakın zamana kadar girişinin tehlikeli olduğu bu yer artık ziyarete açık ve güvenlidir. İzmir gezi rehberi kapsamında ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. İzmir’in eşsiz manzarasına hakim olan Kadifekale’de cumartesi günleri üretici pazarı da açılmaktadır. Pagos Pazarı adındaki bu pazarda yerli üreticiler, yerli ve el emeği ürünlerini beğeniye sunmaktadır.

Çok daha fazlası için: buradan ulaşabilirsiniz

İzmir Gezi Rehberi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu