Tiktok Takipçi Satın Al

Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin’i Nasıl Geliştirdi?

Satoshi Nakamoto ve Bitcoin konuları biri biri ile bir bütün haline gelmiş ve üzerine yüzlerce farklı fikir ortaya atılmış fakat hala aydınlığa çıkarılamamış bir olaydır.

Bitcoin halen mevcut en değerli ve aynı zamanda da ilk kripto paradır. Kripto para kavramıyla daha kısa süre önce tanışan insanlar için ise farklı bir yatırım ve zenginleşme yolu haline gelmiştir. Peki Satoshi Nakamoto kimdir?  Satoshi Nakamoto ise varılan genel bir kanıya göre Bitcoin’in kurucusu olan bir kişidir.


Fakat henüz bu şahsın bir insan mı yoksa farklı inşalardan oluşan bir topluluk mu olduğu konusu da cevap bulamamıştır. Fakat çoğunluğun paylaştığı görüşe göre bu bir insandır ve kimliğini her şekilde gizli tutmayı ve açığa çıkmamayı halen başarmaktadır. Satoshi Nakamoto kimdir sorusuna yanıt verdik.

Bitcoin Nasıl Geliştirildi?

Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi?

Bitcoin Satoshi Nakamoto, tarafından ilk olarak gizli bir grup içinde duyuruldu ve bu bağlamda Satoshi Nakamoto çalışmada destek alacağı kişilerle de sadece mail üzerinden bir ilişki içine girdi.

Bu da Bitcoin geliştirilmesi sürecinin her yönüyle gizli kalmasını aynı zamanda da bu sistemin yapımcılarının da ortaya çıkmamasına neden oldu. Satoshi Nakamoto ve Bitcoin bu şekilde bir bütün olarak değerlendirilmekte ve sürekli olarak Satoshi Nakamoto’un kimliğini deşifre etmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Farklı kişilerin bu şahıs olabileceği yönünde ortaya dökülen hiçbir bilgi ise ispatlanamamıştır ve gizem hala ilk günkü gibi sürmeye devam etmektedir. Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in geliştiricisidir. Satoshi Nakamoto‘nun gerçek kimliği, bir kişiyi ya da bir grubu temsil ettiği, bilinmemektedir. Satoshi Nakamoto, Bitcoin projesini ilk olarak ‘Cryptography Mailing List’ isimli kapalı bir mail grubunda duyurmuştur.

Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in yaratıcısı olarak bilinen kişi/grupların kullandığı isimdir. Bu uygulamanın bir parçası olarak aynı zamanda ilk blok zinciri veritabanını tasarlamış, Aralık 2010’a kadar Bitcoin’i geliştirmeye devam etmiştir.

Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi?

Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi? Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi? Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi? Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi?

Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi? Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi?

Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi?

Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi? Satoshi Nakamoto Kimdir? Bitcoin'i Nasıl Geliştirdi?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu