Tiktok Takipçi Satın Al

Canlı Yayında Uyuşturucu Kullanan Elon Musk’a Balıkesir’den Tepki!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın canlı yayında uyuşturucu kullanması üzerine Tesla Inc. hisseleri bir günde yüzde 6.30 değer kaybetti. Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürbüz ise Elon Musk’a yaptıkları 180 adet elektrikli otobüs alımını hedefleyen daveti geri çektiklerini açıkladı.

Dünyanın en önemli mucitleri arasında gösterilen, elektrikli araç şirketi Tesla CEO’su Elon Musk’ın, YouTube’tan canlı olarak yayınlanan Joe Rogan Experience adlı programda uyuşturucu kullanmasına yönelik tepkiler büyüyor. Tesla CEO’sunun bu davranışının ardından Nasdaq’ta işlem gören Tesla Inc. hisseleri Cuma gününü yüzde 6.30’luk değer kaybıyla tamamladı.


Uzmanlar, “Dünya çapında önemli bir takipçi kitlesine sahip Elon Musk gibi bir ismin uyuşturucu ile yan yana anılmasının gençler açısından son travmatik etkilere sahip olabileceği uyarısında bulundular.

Kabul edilemez bir davranış

Canlı Yayında Uyuşturucu Kullanan Elon Musk'a Balıkesir'den Tepki!

Gençlik açısından rol model olan isimlerin, uyuşturucu ile mücadele konusunda hassas davranması gerektiğini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürbüz’de Elon Musk’ın bu davranışının ‘kabul edilemez’ olduğunu belirtti.

[sp-related style=”dark” id=”13501″]

Daveti geri çektik

Mehmet Gürbüz, Elon Musk’a söz konusu davet mektubunu yaklaşık 10 gün önce yani 30 Ağustos tarihinde gönderdiklerini söylerken, “Eğer bu olay yaşanmasaydı Tesla ile ilk etapta 180 adet elektrikli otobüs alımına yönelik bir anlaşma hedeflemiştik. Üstelik şarj istasyonları ve alt yapı dönüşümleriyle birlikte Tesla açısından da ciddi büyüklüğe sahip bir anlaşmaya imza atmış olacaktık. Fakat önceki gün, canlı yayında gerçekleşen bu davranışı, uyuşturucu ile mücadele ve genç nesiller açısından kabul edilemez buluyoruz. Bu nedenle Tesla ile çalışma hedefimizden vazgeçiyoruz. Elon Musk’a yaptığımız bu teklifi de geri çekiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu