Samsunlu Öğrenciler “Sıfır Atık” İçin Yarışıyor

Çevre bilincini artırmak için ‘sıfır atık’ temasıyla düzenlenen Atıktan Enerjiye Yeşil İzler yarışmasına başvuru için son haftaya girildi.

Samsun Avdan’ın öğrenciler arasında atıklarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla beş yıldır düzenlediği Atıktan Enerjiye Yeşil İzler yarışmasında, başvurular için geri sayım başladı. Yarışmaya 31 Mayıs 2019 saat 17.00’ye kadar başvuru yapılabilecek.


Samsun Avdan tarafından hayata geçirilen Atıktan Enerjiye Yeşil İzler projesinin temel amacı; kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlama, oluşan atık miktarını azaltma, atıkları yeniden değerlendirme ve geri dönüşüme kazandırma bilincini geliştirmek.

Samsunlu Öğrenciler “Sıfır Atık” İçin Yarışıyor

Dönüşüm Müzesi’ni ziyaret edenler başvurabilecek

Yarışmanın bu yıl ki ana teması ‘sıfır atık’. Samsun Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’ndeki Dönüşüm Müzesi’ni ziyaret eden okullarda okuyan öğrenciler yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya; poster, film, fotoğraf gibi görsel sunum ve eserler ile başvurulabiliyor.

Birincilik ödülü: Tablet bilgisayar

Başvuran eserler; yaratıcılık, özgünlük ve sıfır atık konusu için kolay anlaşılabilir bir çözüm sunabilme kriterlerine göre jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışmada birinci gelen tablet bilgisayar, ikinci drone ve üçüncü ise grafik tablet ile ödüllendirilecek. Ödül Töreni, Samsun Avdan tarafından işletilen Samsun Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’ndeki Dönüşüm Müzesi’nde gerçekleşecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu