Samsung, Xiaomi ile İş Birliği Yaparak 108MP Kamera Sensörünü Açıkladı! - TeknoDiot.com

Samsung, Xiaomi ile İş Birliği Yaparak 108MP Kamera Sensörünü Açıkladı!

Abone Ol 

İyi bir fotoğrafı ne belirler? Teknik yönlerinden bahsediyorsak, sensör boyutu, megapiksel sayımı ve yazılım gibi şeylerin tümü, yüksek kalitede olduğu kabul edilen bir fotoğrafın oluşturulmasında rol oynar. Şimdi, Samsung 108MP sayıyla dolu bir kamera sensörünü duyurarak bir sonraki seviyeye geçmiş bulunmakta.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bu sensörle ilgili özellikle ilginç olan, Samsung’un aslında Xiaomi ile ortaklaşa nasıl geliştirdiğidir. Bu ISOCELL Bright HMX adlı bir sensör ile sonuçlandı. Xiaomi’nin kurucu ortağı ve başkanı Lin Bin’e göre, “ISOCELL Bright HMX için, Xiaomi ve Samsung, ilk kavramsal aşamadan çığır açan 108Mp görüntü sensörüyle sonuçlanan prodüksiyona kadar birlikte çalıştı. Önceden sadece birkaç üst seviye DSLR fotoğraf makinesinde mevcut olan resim çözünürlüklerinin artık akıllı telefonlarda tasarlanmasından çok memnunuz. ”

Samsung, Xiaomi ile İş Birliği Yaparak 108MP Kamera Sensörünü Açıkladı!

Bu sensör 0,8 mikro piksele sahiptir, bu fiziksel boyut açısından mevcut 48MP ve 64MP kameralarla aynı olacağı anlamına gelmektedir; bu da mevcut telefon tasarımlarına sığabileceği ancak daha yüksek bir megapiksel sayımı sağlayabileceği gösteriliyor. Sensörün diğer özellikleri 30kps’de 6K video çekebilme özelliğidir.

Samsung’un bu ayın sonunda yeni sensörün seri üretimine başlaması bekleniyor ve Xiaomi ayrıca bundan daha önce yararlanacak bir akıllı telefon başlatma planlarını doğrulamıştı. 108MP’nin aşırılmamış olup olmadığı görülmemektedir, ancak kesinlikle konuşma noktası olacaktır.

Göz atın:   Türkiye’nin İlk Yerli Akıllı Çocuk Aaati: reederKIDdo

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu