Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Xiaomi ile İş Birliği Yaparak 108MP Kamera Sensörünü Açıkladı!

İyi bir fotoğrafı ne belirler? Teknik yönlerinden bahsediyorsak, sensör boyutu, megapiksel sayımı ve yazılım gibi şeylerin tümü, yüksek kalitede olduğu kabul edilen bir fotoğrafın oluşturulmasında rol oynar. Şimdi, Samsung 108MP sayıyla dolu bir kamera sensörünü duyurarak bir sonraki seviyeye geçmiş bulunmakta.

Bu sensörle ilgili özellikle ilginç olan, Samsung’un aslında Xiaomi ile ortaklaşa nasıl geliştirdiğidir. Bu ISOCELL Bright HMX adlı bir sensör ile sonuçlandı. Xiaomi’nin kurucu ortağı ve başkanı Lin Bin’e göre, “ISOCELL Bright HMX için, Xiaomi ve Samsung, ilk kavramsal aşamadan çığır açan 108Mp görüntü sensörüyle sonuçlanan prodüksiyona kadar birlikte çalıştı. Önceden sadece birkaç üst seviye DSLR fotoğraf makinesinde mevcut olan resim çözünürlüklerinin artık akıllı telefonlarda tasarlanmasından çok memnunuz. ”


Samsung, Xiaomi ile İş Birliği Yaparak 108MP Kamera Sensörünü Açıkladı!

Bu sensör 0,8 mikro piksele sahiptir, bu fiziksel boyut açısından mevcut 48MP ve 64MP kameralarla aynı olacağı anlamına gelmektedir; bu da mevcut telefon tasarımlarına sığabileceği ancak daha yüksek bir megapiksel sayımı sağlayabileceği gösteriliyor. Sensörün diğer özellikleri 30kps’de 6K video çekebilme özelliğidir.

Samsung’un bu ayın sonunda yeni sensörün seri üretimine başlaması bekleniyor ve Xiaomi ayrıca bundan daha önce yararlanacak bir akıllı telefon başlatma planlarını doğrulamıştı. 108MP’nin aşırılmamış olup olmadığı görülmemektedir, ancak kesinlikle konuşma noktası olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu