Samsung, Oval Ekranlı İlk Akıllı Telefon Patentini Aldı! - TeknoDiot.com

Samsung, Oval Ekranlı İlk Akıllı Telefon Patentini Aldı!

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Samsung, oval bir ekrana sahip fütüristik bir Galaxy akıllı telefonun patentini aldı.

Aslında yeni ürünün bir standart da dahil olmak üzere üç ayrı ekranla donatılacağını ve dikdörtgen bir şekil olacağı söyleniliyor.

Samsung Display, bu patenti geçen yılın ortasında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne sunmuş ancak sadece 23 Ocak 2020’de yayınlanmış ve ayrıca Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi veritabanına da dahil edilmiştir.

letsgodigital.com

Yukarıda ve aşağıda, çeşitli uygulama simgelerinin ve kontrollerinin yerleştirileceği iki yardımcı ekran olacaktır. Bu çözümün avantajı nedir? Örneğin, ana ekrandaki ana masaüstüne dönmeden yardımcı ekranlardan birinde istediğiniz uygulamayı hızlıca seçebilirsiniz.

Ek olarak, video izlerken ses seviyesini ayarlamak ve oynatmayı kontrol etmek ve ayrıca çalışan uygulamanın diğer öğelerini kontrol etmek için yardımcı ekranları kullanabilirsiniz.

Logitech G Çekiliş

letsgodigital.com

Küçük bir dipnot olarak; alınan her patentin cihaz olarak üretime geçip kullanıcılarla buluşmak için piyasaya sunulmaması da bir ihtimaldir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu