Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Linux’un DeX Beta Programına Son Verdi

Samsung, kararlı bir sürüm çıkarmadan Linux’u DeX’te sonlandırıyor. Testerlara bir e-posta gönderen Samsung, Linux’un DeX beta programına son verdiğini açıkladı.

Artık Android 10 beta dahil gelecekteki işletim sistemi ve cihaz sürümleri için destek sağlamayacak.


Uygulamanın arkasındaki ekip, programın kapatılması için herhangi bir neden sunmadı ancak ilgi ve geri bildirimler için kullanıcılara teşekkür etti.

Samsung, DeX platformunun yeteneklerini artıracak bir deney olarak yaklaşık bir yıl önce DeX uygulamasında Linux’u duyurdu. Harici bir monitöre (veya bir tablet ise cihazın ekranında) bağlandığında Galaxy aygıtlarının DeX modunda tam Linux işletim sistemi çalıştırmasını sağlar. Uygulamaya son bir yıldır beta sürümü uygulandı ve şirket şimdi kararlı bir sürüm yayınlamadan programı sonlandırıyor.

Samsung DeX Beta Programına Son Verdi

Samsung, Linux'un DeX Beta Programına Son Verdi

Teknik olarak, e-posta beta programının sona ermesiyle ilgili, ancak mesajda Linux‘un DeX’te geri döneceğini önerecek hiçbir şey yok. Ayrıca, Samsung DeX’in ürün müdürü Hyoungsik Kim’e, geçen ay yapılan bir röportajda Linux’un DeX’in kararlı sürümüyle ilgili olduğunu sorulduğu zaman, önemsiz olduğunu ve yeniden değerlendirdiklerini söylemişti.

Açıkçası, bunların hiçbiri normal DeX modunu herhangi bir şekilde etkilemiyor. Ayrıca, Linux’taki DeX Linux’un çalışması için herhangi bir Samsung sunucusuna bağımlı olmadığından, gerekli APK ve Linux işletim sistemi görüntülerini Samsung’un web sitesinden indirerek uygulamayı çalıştığı sürece kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu