Tiktok Takipçi Satın Al

Intel, 10. Nesil i7 H İşlemci Modellerini Tanıttı

Intel, Comet Lake-H mobil işlemcilerinin üretimini duyurdu. 14nm proses teknolojisine göre yeni yongalar üretilmeye devam edecek.

Yenilik, Intel, 10 neslinin bir parçası olacak. İşlemciler, dizüstü bilgisayar bileşenleri olarak ve 9. nesil cihazların yerine geçiyor.


CES 2020‘de, Comet Lake-H ailesi ürünlerinin tam olarak hangi özellikleri alacağı bilinmiyor. Muhtemelen, üretici tüm verileri CES 2020‘de açıklayacaktır. Aynı zamanda, Core i5, i7 ve i9 işlemci modellerin piyasaya sürülmesiyle ilgili veriler var.

İlk olarak 4 çekirdekli tasarımlar sunulmaktadır. i7, 6 çekirdeğin varlığı ile karakterize edilir ve i9 amiral gemisi, 16 iplikte çalışma yeteneğine sahip 8 çekirdeği alacaktır. Özünde, mevcut nesil işlemcilerden önemli bir fark olmayacaktır, çünkü 14 nm işlemin koşulları altında verimlilikte keskin bir artış elde etmek oldukça zordur. Çalışma sıklığı daha fazla olacaktır. Core i7 H serisi 10. nesil işlemcilerinin 5 GHz sınırını geride bıraktığı belirtildi. Bu kapsamda dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen yeni Intel Core i7 işlemciler 9980HK’yi geride bırakmayı başaracak.

10. nesil Intel Core i7 H işlemciler

Intel, 10. Nesil i7 H İşlemci Modellerini Tanıttı

Intel’in duyurusunda, i7 hattının ürünleri için 5 GHz veya daha fazla bir markadan bahsediliyor. Buna göre Core i9 için bu rakam daha da büyük olmalı. Bu durumda, nispi artış muhtemelen 200 MHz’lik adımı aşamaz

AMD fiyat/performans oranı yüksek Ryzen işlemcileri ile Intel karşısında rekabeti oldukça güçlü hale getirirken, Intel’den cesur açıklamalar gelmeye devam ediyor. İşlemci devi CES 2020 kapsamında Intel Core i7 H serisi için müjdeyi verdi.

Intel’ın işlemcinin hızını artırarak sınırları zorlaması şaşırtıcı değil. Ancak, bunu Core i9 yerine Core i7 serisinde yapması dikkat çekici. Ek olarak 10. nesil H serisi işlemcilerin diğer sekiz çekirdekli işlemcilere kıyasla daha iyi ölçekleneceği ve bu sayede daha iyi bir performans sunacağı dile getiriliyor.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için 9. nesil Core işlemcilerini tanıtan Intel bu sayede 5 GHz dönemini başlattı. Üst düzey dizüstü bilgisayarlarda karşımıza çıkan Core i9-9980HK temel çalışma frekansı 2.4 GHz olan ve gerektiğinde 5 GHz’e kadar çıkabilen bir işlemci. Son olarak işlemci, donanım ve diğer donanımsal ürün haberlerine teknoloji haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu