Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Hindistan’da Ekran Panelleri Üretecek

Samsung pek çok şeyle tanınıyor, ancak en başarılı işlerinden biri de ekran üretim kanadı. Güney Koreli elektronik devi, OLED ekranlarını çok uzun zamandır yapmakta pazar lideridir.

Reuters’in raporuna göre şirket, gelirini daha da artırmak için yakında Hindistan’da yeni bir ekran üretim birimi açabilir.


Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung, Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi Çinli akıllı telefon üreticilerinin yoğun rekabeti sayesinde birkaç yıldır Hindistan’da pazar lideri değil. Ancak bu, şirketin 2018 yılında ülkenin en büyük akıllı telefon üretim tesisini kurmasını durdurmadı.

Şimdi, 3 Ocak’ta yapılan bir düzenleme, şirketin Hindistan’ın ilk ekran üretim birimini Noida’da açmayı planladığını gösteriyor.

Samsung, Hindistan'da Ekran Panelleri Üretecek

Samsung, Hindistan’da ekran paneli üretmek için kolları sıvadı

Yasal düzenleme uyarınca, Samsung Electronics 35 milyar Hindistan rupisi (~ 492.31 milyon dolar) kredi sağlayacak ve Noida’daki belirli bir mülkü 920 milyon Hint rupisi için ekran üretim birimine aktaracak. Şirket, ülkede akıllı telefon üretimini daha da genişletmeyi amaçladığı için bu girişimi dört gözle bekliyor.

Akıllı telefonlardaki ekranlar en pahalı bileşenler olduğundan, bunları Hindistan’da yapmak ülke pazarında daha ucuz telefonlara neden olabilir. Ayrıca, Veratech Intelligence adlı bir iş zekası platformuna göre, şirket bu birimde üretilen ekranları diğer üreticilere bile tedarik edebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu