Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere Samsung garanti sorgulamasının nasıl yapılacağını detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Samsung garanti sorgulama işlemi, Samsung markasında bilgisayar, tablet ve telefon gibi cihaz sahipleri tarafından yapabileceği bir işlemdir. Çünkü Samsung, dünyanın her yerinde kullanıcılarına garanti sorgulama hizmetini sunmaktadır.


Bu işlem sayesinde cihaz kullanıcıları, sahip oldukları cihazların garanti durumunu sorgularken ayrıca ikinci el olarak Samsung cihaz alacak olan kişiler de söz konusu elektronik cihazların sorgulamasını yapabilmektedir.

Samsung bir cihazın garanti durumu sorgulamasının yapılabilmesi için garanti servisinden yardım alınabilinmektedir. Fakat garanti servisinden yardım almak yerine bu sorgulamayı yapmak isteyen kişiler, cihazlarının tam ismine sahip olmalıdır. Eğer kişiler, cihazın tam isim bilgisine sahip değillerse, cihazın Ayarlar menüsünden bilgiye ulaşabilmektedir.

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternetten Samsung Garanti Sorgulama

İnternet aracılığı ile Samsung web sitesine girilerek Samsung garanti sorgulama yapılabilmektedir. Bunun için kişilerin www.samsung.com/tr/support/warranty/ linkine tıklaması ve ekrana gelen sayfadaki bilgileri girmesi gerekmektedir. Bu sayfada, ürünün kategorisi belirlenmeli ve cihazın IMEI numarası girilmelidir. Cihazların IMEI numarasını bilmeyen kişiler, *#06# yaparak IMEI numarasına erişim sağlayabilmektedir.

Samsung bir cihazın garanti durumu hakkında bilgi almak için tercih edilebilecek olan yöntemlerden bir tanesi de müşteri hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bunun için kişilerin 444 77 11 numaralı telefonu araması yeterlidir.

Samsung dahil tüm markalara ait elektronik cihazların garanti durumunun sorgulanması kimi zaman bir gereklilik olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle ikinci el cihaz alımlarında bu işlemin yapılması önerilmektedir.

Çünkü çoğu zaman ikinci el piyasasında kötü niyetli kişilerce söz konusu cihazın garantisinin devam ettiği beyan edilmektedir. Mağduriyet oluşmaması için ikinci el cihaz alıcılarının bu garanti sorgulama işlemini kendisinin yapmasında yarar bulunmaktadır. Ayrıca elektronik cihazlar üretim sebepli ya da kullanım sebepli olarak arızalanmaya elverişli olduğundan garanti durumu önem taşımaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu