Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Galaxy S21’in Fiyatı Daha Uygun Olacak

Snapdragon 875 işlemcisi kullanılan telefonların fiyatlarını doğal olarak arttırmakta.

Bu yüzden Samsung, yeni nesil Galaxy S21 serisi amiral gemilerinin işlemci yapılandırmasında bazı ayarlamalar yapmaya hazırlanıyor.


Samsung, yeni bir Samsung Galaxy S21 serisi başlatmak için Snapdragon 865 işlemcisinin tekrar kullanılıp kullanılmayacağını tartışıyor. Aynı zamanda, Snapdragon 875 yongasına kıyasla, Samsung’un Exynos 1000 işlemcisi daha iyi bir seçim gibi görünüyor.

Xiaomi, Snapdragon 875 yongalarının ilk partisini sipariş etti.  Snapdragon 865 ile bir sonraki amiral gemisini başlatmak oldukça mantıklı bir karardır.

Snapdragon 875 kitinin fiyatının 250 dolar kadar yüksek olduğunu, tek bir çipin fiyatının 130 dolar olduğunu söyledi. Karşılaştırma olarak, Snapdragon 865 setinin ve tek çipin fiyatı sırasıyla 150-160 dolar ​​ve 80 dolardır. Yani fiyatların sırasıyla 100 dolar ve 50 dolar arttığını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S21'in Fiyatı Daha Uygun Olacak

Samsung’un yeni amiral gemisinde farklı işlemcinin kullanılması fiyatına da pozitif yönde fark ettirecektir. Elbette Samsung, Snapdragon 865 işlemciyi yalnızca alt sınıf veya standart sürümde de kullanabilir. Aynı anda gelen diğer modellere gelince, işlemci hala daha yeni bir versiyona sahip olabilir. Samsung kendi fişlerini yapıyor. Bu nedenle, bu durum Exynos 1000’i ön cepheye getirmek için ideal olarak görülebilir.

Bildiğimiz gibi, Samsung Exynos 1000 ve Snapdragon 875 işlemciler Cortex-X1 mimarisini kullanacak. Ancak birincisi kendi 5 nanometre proses teknolojisini kullandığından, şüphesiz daha maliyet avantajı olacaktır. Buna ek olarak, Samsung’un işlemcisinin AMD’nin rDNA GPU teknolojisini kullandığı söyleniyor. Mayıs ayında ortaya çıkan test yazılımında, Exynos 1000, grafik açısından Snapdragon 865 işlemciden daha güçlü bir performansa sahiptir.

Ekran altı kamera teknolojisi kullanılacak

Samsung Galaxy S21 serisinin hala üç modeli olacağı bildiriliyor. Ve daha ilginç olan şey, ilk defa ekran altı kamera teknolojisi ile gelmeleri ve Qualcomm ultrasonik ekran altı parmak izi 3.0 teknolojisini desteklemeleri.

Ayrıca, ön mercek dış taban kameraya yükseltilecek. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde resmi olarak pazara girmesi bekleniyor. İlginçtir, telefon Samsung Galaxy S30 olarak adlandırılabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu