Rapor: Samsung Galaxy S20 Satışları Beklenenden Daha Kötü

Kore’den gelen yeni bir rapora göre, Samsung Galaxy S20 satışları beklenenden daha kötü. Raporda Galaxy S20 akıllı telefonların envanterinin toplandığı iddia ediliyor.

Galaxy S20 satışlarının geçen yıl Galaxy S10 satışlarından (aynı dönemde) daha kötü olduğunu ve en büyük etken koronavirüs salgınının neden olduğu düşünülüyor.

Tek sebep bu olmayabilir, ancak Samsung’a kesinlikle yardımcı olmadı. Galaxy S20 telefonları son derece pahalı, özellikle 20 Ultra, bu yüzden de etkiler çok fazla oluyor.

Galaxy S20 satışları beklenenden daha kötü gidiyor

Verilen bilgilere göre, Galaxy S20 Ultra ön siparişlerin yüzde 50’sinden fazlasını oluşturuyor. Fiyat etiketi göz önüne alındığında bu oldukça şaşırtıcı. Hemen hemen herkes Galaxy S20 + ‘nın en çok talep gören telefon olmasını bekliyor.

Samsung, Galaxy S10’un en popüler olmasını beklediği için geçen yıl da işareti kaçırdı. Galaxy S10 + tacı aldığından bu olmadı.

Galaxy S10 serisinin genel olarak Galaxy S9 serisinden daha iyi sattığını belirtmek gerekir. Galaxy S20, en azından ilk projeksiyonlara göre Galaxy S10’u koyamayacak. Tabii ki söylemek için çok erken, ancak en azından sağlanan bilgilere inanılırsa, Samsung için işler iyi görünmüyor.

Rapor: Samsung Galaxy S20 Satışları Beklenenden Daha Kötü

Samsung, geçen ay üç amiral gemisi tanıttı

Samsung bu yıl geçen yıl olduğu gibi üç amiral gemisi telefonu tanıtmıştı. Ancak bu sefer fiyat etiketleri belirgin şekilde daha yüksek. Bunun da ötesinde, Galaxy S10 serisi fiyat etiketleri büyük ölçüde düştü, bu yüzden insanlar bunları daha uygun seçenekler olarak buluyorlar.

Bu yıl, dünyayı fırtınaya uğratan bir salgın olan koronavirüs nedeniyle de oldukça spesifik. Bunlar sadece dünyanın dört bir yanındaki insanlar için değil, endüstrinin kendisi için de zorlu zamanlar.

Birçok şirket bundan etkilenecek ve teknoloji endüstrisi bir istisna değildir. Hepimiz yakın gelecekte her şeyin alt üst edileceğini umduğumuz için, pandeminin ne kadar süreceğini göreceğiz.

İLGİLİ İÇERİK:  Samsung, 2019 Model Üç Yeni Monitörünü Tanıttı

Samsung’un yeni Galaxy Note amiral gemisini Ağustos ayında açıklaması bekleniyor. Bununla birlikte, Galaxy Fold 2’nin de gelmesi bekleniyor. Bunlar şirketin son derece önemli iki telefonu ve durumun ne kadar süreceğine bağlı olarak, piyasaya sürülmesi koronavirüsten etkilenebilir.

Bu yılki akıllı telefon satışları genel olarak durumdan etkilenecek ve 2020’nin sonunda nihai sonuçları görmek ilginç olacak.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu