Tiktok Takipçi Satın Al

Galaxy S2 ve Note 3 İçin Android 10 ROM Yayınlandı!

 XDA-Developers, Samsung’un eski amiral gemileri Galaxy S2 ve Galaxy Note 3 modellerine Android 10 Custom ROM geliştirdiklerini açıkladı.

Android 10 tabanlı LineageOS 17.1’de, hala deneysel bir aşama olsa da, geliştiricilerin yıllarca ölümsüz HTC HD2 ile neler yaptığını andırıyor. Note 3’ün Android 10 sürümü ile birlikte normal stock ROM’dan daha da stabil hale geliyor.


Galaxy S2 modeli Android 10 yapısında böyle bir şansa sahip olmasa da, esasen bir konsept kanıtı olarak otururken, iPhone’larında iOS yüklü arkadaşlarınız beş yıl boyunca övünürken en son çıkan 8 yaşındaki telefonunuzla övünebilirsiniz.

Android işletim sistemi, açık kaynak kodlu bir yazılım ve geliştiriciler tarafından özelleştirilebiliyor. Bazı akıllı telefon üreticileri, saf Android’i özelleştirerek yeni bir isim kullanıyorlar ve bu özel arayüzleri kullanıcılara sunuyorlar.

Bazı bağımsız geliştiriciler ise çeşitli Android sürümlerini özelleştirerek piyasaya yıllar önce sürülmüş olan telefonlara güncel bir işletim sistemi sunuyorlar.

Galaxy S2 ve Note 3 İçin Android 10 ROM Yayınlandı!

Galaxy S2 ve Note 3 İçin Android 10

Örneğin, Samsung Galaxy S8, Android 7.0 Nougat ile piyasaya sürüldü. Android 8.0 Oreo ve Android 9 Pie aldı, ancak resmi olarak Android 10 almıyor. Aynı şey diğer cihaz üreticilerinin amiral gemisi telefonları için de geçerlidir.

Orta sınıf telefonlar ve bütçe dostu telefonlar genellikle yalnızca bir yıllık yazılım desteği alır veya bazı bütçe telefonları olması durumunda hiçbir yazılım desteği yoktur. Cihaz üreticileri, piyasaya sürüldükten iki yıl sonra Android sürüm güncellemelerini herhangi bir cihaza yaymaya teşvik etmezler, çünkü;

a) Telefonun BSP’si (Board Destek Paketi) yonga üreticisinden destek almayı durdurur ve daha da önemlisi

b) Tüketicileri en son amiral gemilerini satın alın. Kesinlikle ideal bir durum değil, çünkü rakip Apple iPhone’lar beş yıla kadar yazılım desteği alıyor. Resmi yazılım güncellemeleri şu ana kadar devam edecek olsa da, eski cihaz kullanıcılarının hala bir seçeneği kalmıştır.

Özel ROM topluluğu. XDA-Developers’taki özel ROM topluluğu, on yıldan uzun bir süredir gelişiyor. HTC HD2 efsanevi bir örnektir. Eski Windows Mobile işletim sistemi ile piyasaya sürüldü, ancak yeni Android sürümlerinin resmi olmayan bağlantı noktalarını, bırakıldıktan uzun süre sonra almaya devam etti.

8 yıllık telefonlarda Android 10 kurabilirsiniz!

Galaxy S2 ve Note 3 İçin Android 10 ROM Yayınlandı!

Hatta masaüstü Windows RT portları aldı. Birkaç Android telefon, HD2’nin esnekliğini özel ROM desteği açısından eşleştirdi, ancak bazıları kendilerini ayırt etmeyi başardı. Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, OnePlus One ve Xiaomi Redmi Note 3, XDA üzerinde sürekli olarak gelişti, geliştirici toplulukları, kullanıcıların telefonlarını telefonlarından daha pürüzsüz, daha hızlı ve daha güncel hale getirmelerine yardımcı oldu. cihaz üreticileri tüm desteği sonlandırdı. Aynı örneği burada buluyoruz. Geliştiriciler, Samsung Galaxy S2 ve Samsung Galaxy Note 3 için Android 10 tabanlı LineageOS 17.1 özel ROM’ları geliştirdiler. Galaxy S2, 2011 yılında akıllı telefon teknolojisinde eski haline getirildi. Galaxy Note 3, altı yıldan fazla bir süre önce 2013’te piyasaya sürüldü. A

ndroid 10 tabanlı LineageOS 17.1 henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak çeşitli cihazlar için gayri resmi yapılar mevcut. Geliştiricilerin Android 10’u 2011 ve 2013’te piyasaya sürülen telefonlara getirdiği gerçeği inanılmaz. Bu çabalar mümkün olanın sınırlarını araştırıyor.

Galaxy Note 3 için Android 10 tabanlı LineageOS 17.1 ROM, Galaxy S II için olandan daha kullanılabilir, çünkü çalışan RIL (çağrıları / metin / veri çalışmasını sağlayan Radyo Arayüz Katmanı) var. Galaxy S II için LineageOS 17.1 ROM, özellikle kararsız olarak belirtilmiştir ve günlük kullanım için uygun değildir. Ne olursa olsun, Android topluluğunun hala bu cihazları kullanan bölümü için, cihazların hala yaşam desteğinde tutulmalarını görmek harika. Topluluğun ruhu budur.

 

Galaxy S2 ve Note 3 İçin Android 10 ROM Yayınlandı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu