Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Galaxy Note 10’un IP68 Sertifikasının Anlamı

Samsung, kullanıcıların anı doyasıya yaşamasına yardımcı olacak güçlü performans ve üretkenlik araçlarını şık tasarımla bir araya getiren yeni üst düzey Galaxy Note 10 akıllı telefon serisini tanıtmıştı.

Geçen hafta, Samsung amiral gemisi Galaxy Note 10 serisini tanıttı . Samsung’un önceki amiral gemisi cihazları gibi, Galaxy Note 10 ve Note 10+ aynı zamanda IP68 sertifikasına sahiptir, bu da toza ve suya dayanıklı oldukları anlamına gelir.


IP68 sertifikası Galaxy Note 10 ve Note 10+ toz ve suya dayanıklı hale getirir. Suya dayanıklı değildir ancak suya dayanıklıdır. Ne anlama geliyor? IP68 sertifikası ne anlama geliyor?

[sp-related style=”dark” id=”55031″]

Samsung Note 10’un IP68 Sertifikası Açıklandı

Galaxy Note 10 ve Note 10+, hem IP68 sertifikalıdır. Bu, bir tüketici elektronik cihazının alabileceği en yüksek IP sertifika seviyesidir. Samsung, Not 10 serisini, 1,5m tatlı su derinliğinde 30 dakikaya kadar suya dayanıklı olduğunu onaylar.

IP68 sertifikasyonundaki ‘IP’ Giriş Koruması anlamına gelirken, ‘6’ ve ‘8’ her ikisi de Not 10 serisi için mümkün olan en yüksek seviyede olan toz ve su geçirmezlik seviyesini gösterir. S-Pen ayrıca IP68 sertifikasına sahiptir, yani suya batırılmış halde de hayatta kalabilir.

Samsung Galaxy Note 10'un IP68 Sertifikasının Anlamı

Aşınma ve yıpranma

Galaxy Note 10’unuzun IP sertifikası, küçük çapak ve düşmeler nedeniyle aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla bozulacaktır. Şasi şeklinden veya yapısından ödün veren herhangi bir büyük diş, Not 10’un IP sertifikasını da etkileyebilir.

Benzer şekilde, Not 10’un ön veya arka cam panelinin çatlaması sona ererse, IP sertifikası tehlikeye girecektir. Bunun hemen bir etkisi olması muhtemel olmasa da, Notunuzun arka veya ön cam panelinin çatlaması durumunda, suya batırmamaktan kaçınmanız önerilir.

Galaxy Note 10’un IP68 sertifikasına sahip olmasına rağmen, Samsung’un standart garantisi hiçbir tür sıvı hasarını kapsamaz. Bu nedenle, bir şekilde Galaxy Note 10 veya Note 10+ cihazınıza zarar veren sıvılarla karşılaşırsanız, Samsung’un cihazı ücretsiz olarak tamir etmesini veya değiştirmesini beklemeyin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde veya dünyanın başka bir gelişmiş bölgesinde yaşıyorsanız, muhtemelen Samsung’un telefonunuzu garanti altına alarak tamir etmesini veya yenisini almasını sağlayabilirsiniz. Ancak, dünyanın diğer bölgelerinde, şanssız olabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu