Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Galaxy Fold Alternatifi Olarak Katlanabilir Telefon Patenti Daha Aldı

Samsung’un çok beklenen ve iddialı ilk nesil katlanabilir akıllı telefonu olan Samsung Galaxy Fold, bu yılın başlarında Şubat ayındaki küresel çıkışını yaptı ve Nisan ayında satışa sunulmuştu.

Bununla birlikte, telefonun ekranı ile ilgili sorunlar yöneticilerinde belirttiği gibi, şirketi lansmanını ertelemeye zorladı.


Şirket, henüz Samsung Galaxy Fold akıllı telefonunun piyasaya çıkış tarihini henüz açıklamamasına rağmen, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Samsung’a ‘Fold-Out’ tasarımına dayanan alternatif bir katlanır akıllı telefonla ilgili yeni bir patent verdi.

Patent, katlanmış bir konfigürasyon arasında katlanabilen ve katlanmamış bir konfigürasyon arasında ayarlanabilen katlanabilir bir ekran aparatını tarif eder, esnek bir ekran paneli ve bir kılıf içerir. Birinci kasa esnek ekran panelinin birinci tarafını, ikinci kasa ise esnek ekran panelinin ikinci tarafını destekler.

Samsung’dan yeni katlanabilir telefon geliyor

Samsung, Galaxy Fold Alternatifi Olarak Katlanabilir Telefon Patenti Daha Aldı

Birinci kasayı ikinci kasaya bağlayan bir bağlantı elemanı ve katlanabilir ekran aparatı katlanmış konfigürasyondayken, birinci kasanın ve ikinci kasanın katlanma yönünde dönmesini önleyecek şekilde yapılandırılmış bir kilitleme ünitesi de bulunmaktadır.

Kilitleme ünitesi, birinci duruma döner biçimde bağlanmış ve ikinci duruma kaydırılabilir şekilde bağlanmış bir sürgülü kapak içerebilir. Sürgülü kapak, birinci durumda ve ikinci durumda katlanabilir görüntüleme aparatını katlanmış konfigürasyon ve katlanmış konfigürasyon arasında hareket ettirmek üzere döndürüldüğünde, ikinci durumda bir ray oluğu boyunca kayabilir.

[sp-related style=”dark” id=”38110″]

Şu anda, Samsung Galaxy Fold akıllı telefon ile ilgili sorunları düzeltiyor. Koruyucu ekran katmanının gövdeye sokulması beklenir ve ayrıca döküntülerin katlanabilir ekrana zarar vermesini önlemek için menteşenin üstündeki ve altındaki boşlukları da tıkayacaktır. Henüz resmi bir teyit olmamasına rağmen, akıllı telefonun gelecek aydan itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu