Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Galaxy Book4, Intel Meteor Lake İşlemci, AMOLED Ekran ve RTX 4070 Ekran Kartı ile Güncelleniyor

Samsung, güncellenen Galaxy Book serisi dizüstü bilgisayarlarını Intel'in yeni tanıttığı Meteor Lake işlemcileriyle güncelledi.

Samsung, güncellenen Galaxy Book serisi dizüstü bilgisayarlarını Intel’in yeni tanıttığı Meteor Lake işlemcileriyle güncelledi. Yeni Galaxy Book4 serisi, Ultra, Pro ve Pro 360 aileleri olarak ayrılan taşınabilir bilgisayarları içeriyor. Serideki ortak özellikler (yeni Intel CPU’lar haricinde) AMOLED ekranlar, Samsung Knox güvenlik çipleri, çift mikrofonlar, AKG Quad hoparlörler, 1080p web kameraları, aydınlatmalı klavyeler, ultra taşınabilir tasarımlar ve Galaxy Book4 Ultra ile RTX 4070 dizüstü bilgisayar grafikleri gibi özellikler içeriyor.

Samsung Galaxy Book4, Intel Meteor Lake İşlemci, AMOLED Ekran ve RTX 4070 Ekran Kartı ile Güncelleniyor


Samsung’un Galaxy Book4 serisini tanıtan basın açıklamasında, Meteor Lake PC’lerinin “yeni bir AI PC’ler çağını” temsil ettiği, Intel’in endüstride bir ilk olan AI PC Hızlandırma programı ve 100’lerce yazılım sağlayıcısının desteğiyle olduğu vurgulandı. Samsung ayrıca, PC’lerden telefonlara, tabletlere ve diğer cihazlara kadar uzanan zeki ve bağlantılı deneyimlerde avantaj sağlayacak önemli bir Galaxy ekosistemine sahip olduğunu belirtti. Örneğin, Galaxy cihazlarında kullanılabilen yeni bir video oluşturma aracı olan Samsung Studio, Galaxy Second Screen ve AI görüntü işleme ile Photo Remaster yazılımı gibi özellikler bulunuyor.

Samsung Galaxy Book4 Güncelleniyor

Samsung Galaxy Book4, Intel Meteor Lake İşlemci, AMOLED Ekran ve RTX 4070 Ekran Kartı ile Güncelleniyor

Meteor Lake işlemcilerle güçlendirilen Galaxy Book4 serisinin tüm modellerinde Intel’in ilk entegre sinir işleme birimi (NPU) bulunmasına rağmen, Samsung, en üst düzey Galaxy Book4 Ultra’nın “kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıdığını” vurgulayarak Nvidia GeForce RTX 40 dizüstü bilgisayar grafikleri ile birlikte geldiğini belirtti. Diğer makineler MTL’nin entegre Arc grafiklerini kullanıyor.

Samsung, ailenin mükemmel kontrast ve renklere sahip Dynamic AMOLED 2X ekran, dış mekan görüntü artırıcı ve dokunmatik ekranlarla donatıldığını söylüyor. Tüm modeller ayrıca anti-yansıma teknolojisi ve dokunmatik ekranlarla birlikte gelmektedir.

Samsung, Galaxy akıllı cihazları ile olduğu gibi etkileyici bir ses ve görüntü deneyimi sunmaya odaklıdır. Bu nedenle, etkileyici görseller, Dolby Atmos ile donatılmış AKG Quad hoparlörler (Woofer max 5Wx2, Tweeter 2Wx2), yönlü AI gürültü engelleme özellikli “stüdyo kalitesinde çift mikrofonlar” ve standart 2MP web kamerası ile birleştirilmiştir.

Samsung Galaxy Book4, Intel Meteor Lake İşlemci, AMOLED Ekran ve RTX 4070 Ekran Kartı ile Güncelleniyor

Dikkat çekmek istediğimiz bir diğer önemli özellik de modern bağlantı noktası seçimidir. Tüm cihazlar, iki adet Thunderbolt 4 portu, bir adet USB Type-A portu, bir adet HDMI 2.1 portu (8K@60, 5K@120’yi destekler), Micro SD ve bir kulaklık/mikrofon jakı içerir.

Galaxy Book4 serisinin Ocak ayında Kore’de piyasaya sürüleceğini ve ardından diğer seçilmiş pazarlarda sunulacağını belirtiyor. Renk seçenekleri arasında Moonstone Gray ve Platinum Silver bulunacak, ancak bugün paylaşılacak fiyatlandırma detayları bulunmuyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu