TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Samsung Haberleri » Samsung, 6G İçin Çalışmalara Başladı

Samsung, 6G İçin Çalışmalara Başladı

Samsung, 6G İçin Çalışmalara Başladı

Samsung, 6G ağları üzerinde çalışmaya başladığı için Güney Kore devinin acelesi var gibi görünüyor.

5G ağları dünyanın bazı bölgelerinde ortaya çıkıyor. Oysa Samsung, altıncı nesil mobil ağ tani 6G ile yeni alanlara bakmaya başladı.

Kore Herald’daki bir rapora göre, Samsung telekomünikasyon araştırma ekibini genişletti. Halen Seul’deki Samsung Research şirketi altındaki yeni Gelişmiş İletişim Araştırma Merkezi’nde 6G ağı üzerinde çalışmaktadır.

Samsung 6G için AR-GE ekibi kurdu

Samsung, 6G İçin Çalışmalara Başladı

Bir Samsung yetkilisi, “6G şebekesinde öncü araştırmalara başlamak için telekomünikasyon teknolojisi standartlarındaki mevcut ekip genişletildi” açıklamalarında bulundu. Yeni telekomünikasyon ağının geliştirilmesinin yanı sıra, Samsung Araştırma ekibi yapay zeka ve robotiğin gelişimine de odaklanacak. Samsung ürünlerini öncekinden daha akıllı yapmaktan sorumlu olacaklar.

6G ağları hakkında konuşmak için henüz çok erken, çünkü dünyanın çoğu hala 5G ağına sahip değil. 5G ağlarının dünya genelinde yaygınlaşması bir kaç yıl daha sürecek.

Ancak, üreticilerin 6G ağını araştırmaya başlaması iyi bir hamle. 6G için ilk çalışmalara başlayan Samsung firması oldu. 6G ağları China Mobile ve Tsinghua Üniversitesi de 6G ağları üzerinde birlikte çalışıyor. Huawei’ye göre, 6G 2030’a kadar bir gerçek olmayacak .

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung Galaxy Note 8 Tanıtıldı! Hakkında Her Şey!

Buğra Noyan

Kablosuz Şarj Olabilen Gaming Mouse: Logitech G502 Lightspeed İnceleme

Buğra Noyan

Dörtlü LED Flaşlı Meizu M6 Note Görüldü

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.