Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, 5G Akıllı Telefon Pazarında Rekor Kırdı

Güney Koreli şirket Samsung, 5G akıllı telefonlar pazarında rekor kırdı. Samsung Electronics, 2019 yılında dünya çapında 6.7 milyondan fazla 5G Galaxy akıllı telefon gönderdi.

Kasım 2019’da Samsung, küresel 5G akıllı telefon pazarının %53.9’unu işgal etti ve yeni nesil ağları destekleyen beş cihaz tanıttı: Galaxy S10 5G, Note10 5G ve Note10 + 5G, ayrıca Galaxy A90 5G ve Galaxy Fold 5G gibi popüler cihazlar.


2020’de Samsung, yeni nesil ağları destekleyerek cihaz portföyünü genişletmeyi planlıyor. CES 2020’de şirket, 2020’nin ilk çeyreğinde Kore’de satışa sunulacak ilk 5G tablet olan Galaxy Tab S6 5G‘yi tanıttı.

Neil Shah, Counterpoint Research araştırma başkan yardımcısı; 5G akıllı telefonlar, 2019’daki küresel akıllı telefon satışlarının% 1’ini oluşturdu. Buna rağmen, 2020, 5G akıllı telefon satışlarının dünyadaki toplam akıllı telefon satışlarının% 18’ini oluşturacağı bir dönüm noktası olacak.

5G Akıllı Telefon Pazarında Samsung’dan Rekor Satış

Samsung, 3GPP standartları, yarı iletkenler ve mobil cihazlardan ağ ekipmanlarına kadar 5G çözümleri sunan 2019 yılında 5G pazarının gelişimini teşvik eden önde gelen oyunculardan biridir. Önümüzdeki 10 yıl boyunca Samsung, 5G’nin geliştirilmesi için büyük fırsatlara sahip.

3GPP ve O-RAN Alliance gibi sektör gruplarının önde gelen bir üyesi olan Samsung, tüketicilere ve işletmelere yeni teknolojilerin sağlanmasını hızlandırmaya yardımcı olan açık bir ağ yaklaşımına kendini adamıştır.

Geçtiğimiz yıl, etkileyici bir 5G cihaz portföyü başlatmanın yanı sıra, şirketin Kore’deki ilk 5G ticari hizmeti için ağ ekipmanı sağladı ve ayrıca 5G ağlarını ve kullanım seçeneklerini genişletmek için küresel ortak operatörlerle yakın bir şekilde çalıştı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu