Tiktok Takipçi Satın Al

Saç Ekimi İşlemi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar…

Saç ekimi uygulaması son zamanların oldukça yaygın olarak tercih edilen estetik işlemleri arasında yer alır.

Özellikle ergenlik çağında başlayan ve daha sonraki yıllarda da süregelen saç dökülmesi problemi çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşmaktadır. Saç dökülmesi problemi kişiyi psikolojik çıkmazlara dahi sürükleyen bir noktaya evrilebiliyor. Kalıtsal özellikler, hormonal dengesizlikler, çevresel nedenler, stresli yaşam, bazı hastalıklar ve bazı ilaçların kullanımı saç dökülmesi problemine yol açabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmanın en etkili yolu ise saç ekimi işlemi. Peki saç ekimi fiyatları ne kadar?


Saç ekimi yöntemiyle saç dökülmesi probleminden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Saç ekimi uygulaması kısa sürede sonuç alabileceğiniz bir işlemdir. İşlemin sonucunda ise vücudunuzda herhangi bir iz kalmamaktadır. Üstelik işlemin kalıcı olması da bu kadar sık tercih edilmesinin altında yatan nedenler arasında. Saç ekimi uygulamasına girişmeden önce cevaplanması gereken bazı sorular bulunmaktadır. Bu yazımızda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Saç Ekimi İşlemi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar…

Saçlar neden dökülür?

Saç dökülmesinin altında yatan birden fazla sebep bulunur. Hormonal bozukluklar, mevsim geçişleri, vitamin ve demir eksikliği, genetik özellikler gibi faktörler saç dökülmesine yol açabilir. Yetişkin insanlarda günde ortalama 50 ila 100 adet saç telinin dökülmesi kabul edilebilir bir durumdur. Kendi içinde doğal bir döngüye sahip olan saçlar her 4 ila 6 yıl arasında dökülürler. Arkasından ise yeni saç telleri doğar. Ancak çok daha sık ve çok daha fazla saç dökülmesi yaşanıyor ise bu durum normal değildir.

Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesinin sebepleri farklılaşır. Erkeklerde genellikle kalıtsal özelliklere bağlı olarak özellikle ergenlik çağında dökülmeler başlamaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri ise daha çok stresli yaşam, hormonal dengesizlikler, sağlıksız beslenme ve kullanılan kozmetik ürünlere bağlı olarak değişir. Ek olarak hamilelik veya emzirme dönemlerinde de saç dökülmesi oldukça sık rastlanılan bir durumdur. Saç dökülmesi probleminin önüne geçmek için ise en etkili yöntem saç ekimi operasyonudur.

Saç ekimi işlemi nasıl uygulanır?

Saç ekimi operasyonuna başlanmadan önce kişinin saçları için detaylı tahlil ve analizler yapılmalıdır. Kapsamlı bir muayene sonrasında kişiye ekilecek saç miktarı ve bölgesi net bir şekilde belirlenir. Saç ekimi uygulamasında lokal anestezi yönteminden faydalanılır. Ek olarak sedasyon anestezi yöntemine de sıkça başvurulur. Bu sayede operasyon esnasında ağrı ve acı hissi minimum düzeye indirilir.

Saç ekimi yaptırmak için en doğru aday kimlerdir?

Genetik özellikler, hormonal dengesizlikler, stresli yaşam, çevresel etmenler veya çeşitli kaza ve travmalara bağlı olarak saçlarında normalden fazla dökülme sorunu yaşayan kişiler saç ekimi uygulaması için en doğru adaylardır. Saç ekimi uygulatacak kişilerde saç ekimi için ihtiyaç duyulan greft sayısına yeterli saçlı donör bölgenin olması gerekmektedir.

Saç Ekimi İşlemi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar…

Saç ekimi işlemi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Saç ekimi operasyonundan sonra takip edilmesi gereken belli başlı kurallar bulunur. Saç ekimi işleminden sonraki 3 gün evde dinlenmek önemlidir. Ayrıca saç ekimi uygulanan bölgenin olası darbelerden korunması gerekir. İşlemden sonraki ilk iki hafta tedavi bölgesinde kızarma ve kabuklanma gibi yan etkiler görülebilir. Ortaya çıkan bu kabuklanma gibi komplikasyonlar ise zamanla kendiliğinden yok olur. Bazı durumlarda kabuklanmaların normalden farklı olarak geçmediği de görülür. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında doktor müdahalesi ile sorunun ortadan kaldırılması gerekir.

Saç ekimi uygulamasından sonraki ilk iki hafta şapka kullanmak gerekir. Böylece güneşin yaydığı zararlı UV ışını, rüzgar veya yağmur gibi dış faktörlere karşı kendinizi korursunuz. Saç ekimi işleminden sonraki ilk aylarda spor salonu, tuzlu su veya hamam gibi su ile temas edeceğiniz ortamlardan kaçınmanız gerekir. Bu gibi ortamlara girmek tedavi bölgesinin iltihaplanmasına sebep olabilir.

Saç ekimi sonrası dökülme evresi nedir?

Saç ekimi işleminden sonra bir müddet boyunca tedavi bölgesinde saç dökülmesi görülmesi normaldir. Bu aşama ise saç ekimi işleminden sonraki ikinci aydan itibaren azalarak zamanla kaybolur.

Saç Ekimi İşlemi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar…

Saç ekimi sonuçları nelerdir?

Saç ekimi işleminden sonra bir müddet dökülme evresi yaşanır. Ardından ise yeni saçlar yavaş yavaş oluşmaya başlar.  İlk aşamada yenisi çıkan saçlar güçsüz yapıda ve oldukça seyrek olabilir. Bu normaldir. Asıl altıncı aydan itibaren saçlar güçlenmeye başlar ve saçların çoğaldığını hissedebilirsiniz. Saç ekimi işleminin üzerinden 1 yıl geçtikten sonra ise işlemin yapıldığı alanın tümüyle saç ile kaplandığına şahit olacaksınız. Gür ve sağlıklı saçlar için siz de saç ekimi yaptırın. Saç ekimi fiyatları için ise kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sağlıklı saç yapısına sahip olmak için ne yapılmalıdır?

Saç dökülmesi probleminin önüne geçmek için takip edilmesi gereken birtakım uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalardan bazılar şunlardır:

  • Sağlıklı bir beslenme düzeni takip edilmelidir. Özellikle protein tüketiminin dengeli seviyede olması saç dökülmesini yavaşlatır.
  • İçeriğinde magnezyum, çinko, folik asit ve B12 bulunan besinlerin tüketilmesine özen gösterilmelidir.
  • Stresli bir yaşam biçiminden uzak durulmalıdır. Ayrıca alkol ve sigara tüketiminin azaltılması veya tamamen bırakılması gerekir.
  • Saçların ve saç derisinin bakımının aksatılmaması gerekir. Bu doğrultuda uygun ürünlerin kullanılması önemlidir.
  • Düzenli bir uyku düzenine geçilmesi gerekir. Düzenli uyku çekmenin saç derisine ciddi faydalı etkileri olduğu bilinmektedir.

Saç Ekimi İşlemi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar…

Saç ekimi fiyatları ne kadar?

Saç ekimi fiyatları çeşitli değişkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle net bir sayı vermek doğru olmayabilir. Saç ekimi fiyatları uygulamanın yapılacağı kliniğe, uygulamayı yapacak olan doktor ve ekibine, ekimin gerçekleştirileceği greft sayısına göre farklılık gösterir. Saç ekimi operasyonun yapılacağı kliniğin en son teknolojideki cihazlara sahip olması ve mutlaka hijyenik koşullarda sahip olması gerekir. Uygulamayı yapacak olan plastik cerrahın ise muhakkak alanında uzman olması ve tecrübeli olması şarttır. Saç ekimi fiyatları uygulama esnasında ekim yapılacak greft sayısına, kalite düzeyine ve tedavi bölgesinin genişliğine göre kendi içinde değişmektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu