Tiktok Takipçi Satın Al

NVIDIA Tarafından RTX 4070Ti ve RTX 4080 Ekran Kartlarının Seri Üretimi Durduruldu

NVIDIA'nın RTX 4070Ti ve RTX 4080 ekran kartlarının seri üretimini durdurduğu ve artık SUPER varyantlarına odaklandığı bildirildi.

NVIDIA’nın RTX 4070 Ti ve 4080 modellerinin üretimini durdurduğu iddia ediliyor. Board Channels adlı bir siteye göre, NVIDIA, son zamanlarda iki GPU’nun üretimini durdurduğunu duyurdu. Bu grafik kartları artık bu çeyrekten itibaren mevcut olmayacak.

Söz konusu olan ekran kartları ise RTX 4070 Ti ve RTX 4080 olduğu belirtildi. NVIDIA son parti envanterini dağıttı ve kart üreticileri şimdi çıkan dedikodulara göre, Ocak ayında piyasaya sürülmesi beklenen halefleri olan RTX 4070 Ti SUPER ve RTX 4080 SUPER modelleri için siparişler veriyorlar.


Henüz bunun gerçekleştiği yönünde herhangi bir bilgi almadık, ancak “üretimin durdurulması” ve seri üretimin durması konusunda genellikle yanlış anlaşmalar olur. Birincisi, üretimin tamamen durduğu ve daha fazla üretim planının olmadığı bir ürün durdurma, ikincisi ise şirketin stoklarını farklı modellere kaydırdığı geçici bir önlem olabilir. Bunlar genellikle aynı PCB tasarımı veya GPU’ları paylaşır.

RTX 4070 Ti SUPER ve RTX 4080 SUPER Yolda

NVIDIA Tarafından RTX 4070Ti ve RTX 4080 Ekran Kartlarının Seri Üretimi Durduruldu

NVIDIA, sadece pazardaki ihtiyaçlara bağlı olarak kart üretimini durdurup daha sonra tekrar başlatmasıyla tanınır. Bu özellikle COVID-19 döneminde doğruydu, NVIDIA’nın talebi karşılamak için ürün portföyünü aylık olarak ayarlaması gerekiyordu.

Yani bu GPUs’ların kesin sonu olarak görmeyin, NVIDIA’nın yeni modellere odaklanması olarak değerlendirin. Eğer bu rapor doğruysa, RTX 4070Ti/4080 hala üretilecek, sadece aynı ölçekte değil. Ayrıca, RTX 4070 Ti zaten Kurucular Sürümü olarak yapılması planlanmamış, bu yüzden seri üretim bu durumda kart üreticileri için sınırlı bir GPU tedarikini ifade eder.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu