Tiktok Takipçi Satın Al

Roll-Royce, Yüksek Hızlı Elektrikli Uçak Modelini Tanıttı: ACCEL

Concern Roll-Royce, ACCEL yüksek hızlı elektrikli uçakları tanıttı. New Atlas yazıyor, 480 km / saate kadar hız yapabilen uçağın İngiltere’deki Gloucestershire havaalanında gerçekleştirildi.

Tüm elektrikli uçakların teknolojisi iki zıt yönde gelişiyor. Bir yandan, mühendisler teknolojiyi test etmek için elektrik motorlu düşük performanslı uçaklar yaratmaya çalışıyorlar, diğer yandan, yakın gelecekte pratikte test edilebilecek güçlü uçaklar oluşturuyorlar.


Roll-Royce ürettiği ACCEL uçağı, 6 bin hücreli bir pil takımı sayesinde çalışan, 750R yüksek yoğunluklu üç eksenel elektrik motoruyla donatıldı. Ünite 750 kW güç sağlayabilir ve 320 km’ye kadar uçuş menzili sunuyor.

Roll-Royce, Yüksek Hızlı Elektrikli Uçak Modelini Tanıttı: ACCEL

Bir elektrik motoru, uçağın karbondioksit emisyonunu sıfıra indirmesine izin veriyor. Ek olarak, ACCEL gürültüyü en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Şirket, uçağa inşa edilen santralin Formula 1 otomobilleri için yüzde 50’ye kıyasla yüzde 90 verimlilik ürettiğini belirtti.

Daha önce, Airbus ve Nottingham Üniversitesi‘nden mühendisler dünyanın ilk elektrikli yarış uçakları olan White Lightning’i ortaya çıkarıldı. 483 km/s hıza ulaşabiliyor ve Dünya’dan sadece 10m yükseklikte uçabiliyor.

Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Rolls-Royce Elekrifikasyon Direktörü Rob Watson“Dünyanın en hızlı elektrikli uçaklarını yapmak, havacılıkta devrim niteliğindeki bir adım olacak. ACCEL proje uçağını tanıtmaktan  mutluluk duyuyoruz” dedi ve “Bu sadece dünya rekoru girişimi için atılmış önemli bir adım değil, aynı zamanda Rolls-Royce’un yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olacak bir proje” değerlendirmesini yaptı.

Roll-Royce, Yüksek Hızlı Elektrikli Uçak Modelini Tanıttı: ACCEL

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu