Tiktok Takipçi Satın Al

Robotlar Ford’un Yeni Test Pilotları Oldu

Ford Europe, Test Robot arabalarını tanıttı. Arabaları aşırı çevre koşullarında test etmenin yeni yolu, insan sürücünün sağlığını tehdit etmiyor.


Ford, test pilotu olarak iki robot kiraladı. Görevleri, şirketin elektrikli arabalarını aşırı sıcaklıklarda test etmek olacak. Robotlara isimler verildi. Bunlardan biri Ford mühendisi Carroll Shelby’nin onuruna Shelby ve ikincisi yarışçı Ken Miles’ın onuruna Miles.

Shelby ve Miles, Ford’un Avrupa Test Merkezi’nde çalışacak. Kutup soğuğundan çöl sıcağına ve kasırga rüzgarından ince yüksek dağ havasına kadar her türlü hava koşulunu simüle etmenizi sağlayan özel bir kamera var.

Robotlar insan sürücülere pek benzemese de kontrolleri manipüle edebilirler. Statik bir test tezgahında robotun ayağı gaz, fren ve debriyaj pedallarına ulaşır. Aynı zamanda, bir el vites kolunu ayarlarken, diğeri motoru çalıştırır ve durdurur. Ayrıca “Shelby” ve “Miles” farklı sürüş stilleri için programlanabilir.

Robotlar Ford'un Yeni Test Pilotları Oldu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu