Tiktok Takipçi Satın Al

Realme Akıllı Telefonları Sadece ColorOS 7 ile Kişiselleştirilecek!

Realme, OPPO’nun bir alt markası olarak başladı ancak kısa süre sonra, şirket ana şirketten bağımsız olarak çalışmak üzere ayrıldı.

Hindistan’dan faaliyete geçen Realme, şimdi birkaç bölgede varlığını kanıtladı. Bağımsız bir marka olmasına rağmen, Realme operasyonlarını sürdürmek için OPPO’dan birçok kaynak kullanıyor. Bunlardan biri de Realme tarafından kullanılan Çinli akıllı telefon yapımcısı OPPO’nun özel Android cildi olan ColorOS.


Realme hakkında Android tabanlı RealmeOS adlı işletim sistemi üzerinde çalışan, hisse senedine çok yakın olacak şekilde raporlar yayınlandı. Şirket Hindistan’daki Realme 3 Pro kullanıcıları için kapalı bir beta testi yaptığını açıkladığında, yaklaşan RealmeOS için olduğu varsayıldı.

Realme Akıllı Telefonları Sadece ColorOS 7 ile Kişiselleştirilecek!

Ancak Realme Hindistan CEO’su Madhav Sheth’den gelen en son bilgilere inanacak olursak, o zaman RealmeOS gelmiyor. Bunun yerine, şirket yaklaşmakta olan ana sürüm olan ColorOS 7 ile kendi ColorOS şubesini alacak.

Madhav Sheth, şirketin akıllı telefonlarının, kullanıcı arayüzü açısından hisse senedi Android’lerine benzer olacak şekilde ColorOS 7’nin özelleştirilmiş bir sürümüne sahip olacağını onayladı. Ancak aynı konuda daha fazla bilgi paylaşmadı.

Aynı AskMadhav Q&A oturumunda, şirketin dörtlü kamera kurulumuna sahip akıllı telefonlarının (Realme 5, 5 Pro ve XT) ultra geniş kamera lensiyle video kayıt desteği alacağını da doğruladı. Ayrıca Realme Fitness Tracker’ı çok yakında Hindistan’da piyasaya sürdüğünü de ima etti.

Yaklaşan ColorOS 7’ye gelince, şu anda bu özel kullanıcı arayüzü hakkında bilinen bir şey yok. Ancak OPPO Başkan Yardımcısı, geçtiğimiz günlerde OPPO Reno 10X Zoom’un, Çinli şirketin ColorOS 7’nin varlığıyla ilgili ilk resmi onayını verdiği ColorOS 7’yi alacağını doğruladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu