Tiktok Takipçi Satın Al

PUBG’nin Yıllık Kazancı Belli Oldu

Çıktığı günden bugüne popülerliğini koruyan Battle Royale oyunu PUBG’nin yapımcı şirkete kazandırdığı gelir belli oldu.

Yılın ilk çeyreğini geride bıraktığımız şu günlerde, şirketler birer birer geçen yıla ve son üç aya dair performanslarını açıklıyorlar. Player Unknown’s Battlegrounds (PUBG) popülaritesini paraya çevirmeye başladı. Yapımcı şirket olan BlueHole, PUBG oyunundan yıllık ne kadar kazandığı ortaya çıktı.


2018 mali durumunu açıklayan BlueHole, PUBG sayesinde 920 milyon dolar (5 milyar 408 milyon TL) gelir elde etti. Aynı açıklamaya göre, tüm giderlerden hariç tutulduğunda şirket, PUBG sayesinde 310 milyon dolar (1 milyar 822 milyon TL) kar etti. Bu arada kazancının 790 milyon dolarının PC gelirlerinden olduğunun altını çizelim.

PUBG’nin Yıllık Kazancı Belli Oldu

PUBG’Nin en güçlü olduğu bölgeler de yapılan açıklama ile netlik kazandı. Oyun gelirinin yüzde 53’ü Asya pazarından geliyor. İkinci sırada Kuzey Amerika, üçüncü sırada ise Avrupa yer alıyor.

PUBG Mobile geliri ne kadar?

Son zamanlarda mobil oyuncuların en çok oynadığı oyunlardan biri elbette PUBG Mobile oldu. Android ve iOS cihazlarda oynanabilir durumda olan PUBG Mobile, PUBG Mobile ise 2018’de BlueHole’a 65 milyon dolar (382 milyon TL) kazandırdı.

Oyunun en güçlü olduğu pazarı da açıkladı. Oyun gelirinin yüzde 53’ü Asya pazarından geliyor. Bunu Kuzey Amerika takip ediyor. Avrupa ise üçüncü sırada.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu