Tiktok Takipçi Satın Al

Neden Bu Kadar Programlama Dili Var?

Programlama dilleri sayıları şuan çok fazla olan ve hepsi genel anlamda farklı türde kodlamalar amacıyla kullanılan bilgisayar teknolojisinin en önemli unsurlarıdır.

Program dene olgu belli komutları içine tanımlanmış ve bilgisayar dilinde yazılmış her amaca yönelik olarak kullanılabilen unsurlardır.   Bilgisayar ise temelde programlar mantığı ile çalışır, yani her bir program bilgisayara ne yapması gerektiğini, nasıl yapması gerektiğini kodlama dili ile anlatır ve bilgisayarda sonuçları kullanıcıların anlayabileceği durumlara çevirir.


Birçok kodlama dilinin olmasının ise farklı çok sayıda sebebi bulunmaktadır. Özellikle gelişen teknolojiler beraberinde çok daha kompleks ve karmaşık yazılımları da getirmiştir. Bu unsurların birer program haline getirilmesi içinde en uygun programlama dillerine ihtiyaç vardır.

Neden Bu Kadar Programlama Dili Var?

Programlama Dilleri Neden Birbirinden Farklıdır?

Programlama dilleri, temelde birer çevirici ve teyelleyicidirler. Yani insan dilinde tasarlanan bir programı ve özelliklerini bu diller sayesinde makine diline yani bilgisayar diline çevirmek mümkün olmaktadır. Bu da yazılan programların çalıştırılmasını ve amaçlanan sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır.

Bu kadar çok sayıda ve farklı mantıklarla çalışan programla dillerinin olmasının sebeplerinden biri ise her amaca yönelik en hızlı, en kalıcı ve en sağlam sonuçları bulacak programları yazmaktır. Web siteleri programcılığında kullanılan diller özellikle o yönde iyiyken, oyun programlama dilleri ise mobil ya da PCoyunları yazma konularında en üstün performansları verebilirler.

Neden Bu Kadar Programlama Dili Var?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu