Tiktok Takipçi Satın Al

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Yılların eskitemediği oyun Popmundo bir hafta önce duyurduğu Fantasia paketleriyle yeni bir dünyaya kapılarını araladı.

Artık karakterlerimiz, Savaşçı, Büyücü ve Hırsız sınıflarından birini seçerek zindanların tozunu attırabilecek. Yedi Denizlerde korsanlık, Çorak Diyarlarda Yol Savaşçılığı serüvenlerinden sonra gelen Fantasia paketi kendinden önceki serüvenlere kıyasla çok daha fazla içeriğe sahip. Paketin detaylarına inmeden öncede konuya Fransız arkadaşlarımız için Popmundo’yu tanıtmakta fayda var.


Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Popmundo Nedir?

Popmundo 2002’den beri aktif olarak geliştirilen ve yine aynı tarihten beri kullanıcılarına internet tarayıcısı üzerinde farklı bir dünya sunan bir platformdur. Kullanıcılar www.popmundo.com adresi üzerinden şahsi posta adresleriyle bireysel bir hesap oluştururlar ve daha sonra posta adreslerine gelen şifreyle ilk karakterlerini oluşturup 16 yaşında bir birey olarak dünyaya gözlerini açarlar. Bu karakteri oluştururken önce karakter için  bir cinsiyet seçmelisiniz. Sonrasında içinde Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir’in de bulunduğu 49 şehirden birini tercih edip, seçtiğiniz şehrin yerel diline uygun isimler arasından birinde karar kılmalısınız. İşte bu kadar artık Popmundo’da bir karakteriniz var.

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Popmundo dünyamızla aynı takvimi kullansa da orada her yıl 56 günden yani 8 haftadan oluşur. Bu metni kaleme aldığımız sırada 125. yılın 50. günü yaşanmaktadır. Tıpkı gerçek dünyadaki gibi Popmundo’da da sevgililer günü, yılbaşı gibi özel günler bulunur. Popmundo’da maaşlar haftalık olarak Cuma günleri ödenir. Tamamı Türkçe oynanabileceği gibi 20 farklı dil seçeneği arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Oyunda her milletten oyuncu kitlesi olsa da Türk oyuncuların ve dolayısıyla Türk görevlilerin çoğunlukta olduğunu belirtmekte fayda var. Kısa sürede Popmundo’ya adapte olabilir, sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Popmundo Arayüzü Nasıl?

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Xandra Meow, 2284915 kimlik numarasıyla oyunda benim yönettiğim karakter. Yukarıdaki görsel onun karakter sayfasına ait. Siz de bir karakter oluşturduğunuzda buna benzer bir sayfanız olacak ve karakterinizin kişisel tercihlerini bu sayfadan takip edeceksiniz. Gördüğünüz gibi yazı tabanlı ve yazılı linklere tıklanarak oynanan bir oyun Popmundo. Dolayısıyla internet erişimi olan hemen hemen her cihazdan rahatlıkla oynanabilir. Butonların işlevlerini ilk bakışta kavramak zor görünebilir. Ancak içerde yarım saat geçirdikten sonra neyin ne işe yaradığını gayet iyi biliyor olacaksınız. Tıpkı bisiklete binmek gibi.

Popmundo’da Oyuncular Neyi Amaçlar?

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Popmundo’nun bir sonu, bir bitiş öyküsü yoktur. Her yarışın kendi içinde bir kazananı olsa da oyunu kazandım diyebileceğiniz bir nokta bulunmamaktadır. Popmundo birçok ana kariyer hedefinden ve bunun yanı sıra yan kariyer seçeneklerinden oluşan bir hayat tarzıdır. Bir kariyer yolunda ilerlersiniz, sonra bambaşka bir kariyer tercih eder ve ona doğru gelişiminizi sürdürürsünüz. Sürekli içerik eklendiğinden ve hali hazırda biriken pek çok seçenek olduğundan henüz her şeyi başarabilmiş bir oyuncu bulunmamaktadır. Belki Siz başarırsınız kim bilir? Kariyer seçeneklerini basite indirgeyecek olursak 4 ana seçenekten bahsetmek doğru olacaktır.

Müzik Kariyeri:

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Popmundo’nun temeli. Her şey bir online rock star role play’i ile başladı ve üzerine eklene eklene günümüzdeki halini aldı. Nedir müzik kariyeri? Enstrumanlarını ve müzik türünü seçip bu alanlarda yeteneklerini geliştiren bir grup insanın zamanla şöhret basamaklarını tırmanmasıdır. Hit şarkılar yazabilir, single ve albüm kayıtlarına girebilir, klipte oyuncu ya da yönetmen olabilir, kayıt kutlama partisi verebilir, küresel yarışmalarda adınızı zirveye yazdırabilirsiniz. Tabii bütün bunları oyuna başlar başlamaz yapamayacağınızı bilmelisiniz. Unutmayın bu uzun ve zorlu bir kariyer seçeneği.

Suç Kariyeri:

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Popmuno’nun içinde gelişen ve zamanla bağımsızlığını kazanıp thegreatheist.com üzerinde hayatına devam eden bir isyan öyküsüdür.  Popmundo hesabınızla giriş yapıp farklı bir karakter oluşturarak oynayabilirsiniz. Farklı mekanikleri olsa da Popmundo ile aynı dünyayı paylaşırlar.

Yani hem TGH hem Popmundo karakteri açarak 2 kariyer kolunda farklı karakterler geliştirebilirsiniz. Suç kariyeri müzik dünyasından farklı olarak daha hızlı yetenek geliştirebileceğiniz ve daha çabuk başarılı olabileceğiniz bir dünyadır. Bu dünyada Suç dehası, Hırsız, Kabadayı, Bilgisayar Korsanı gibi birbirinden farklı çete rollerinden birini seçer, rolünüze uygun ekipmanları edinir ve soygun planlamaya başlarsınız.

Mesleki Kariyer:

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Suç ya da Müzik kariyerinden bağımsız olarak tercih edebileceğiniz ara kariyer seçeneklerini içeren grup. Hem Popmundo’da hem de TGH dünyasında bu seçeneklere yönelebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ihtiyacınız olacak yetenekleri geliştirip istediğiniz mesleklere yönelmek. Mesela Temel hukuk geliştirip yargıç olabilirsiniz ya da temel itfaiyecilik geliştirip itfaiye olabilirsiniz.

Maceracılar:

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Maceralar tamamiyle eğlence üzerine oluşturulmuş ve çoğu zaman hiçbir ön şart istemeyen eğlenceler üzerine kurulmuştur. İlk patika örnekleri 2008 gibi çıkmış olsa da 2014’te Tromsö’de başlayan Atlantis serisinden sonra farklı bir boyuta ulaşmıştır. Peşi sıra Truva patikası, Starchild (Mars patikası), Yedi Denizler serüveni ve Çorak Diyarlar serüveni… Patikalar gizem çözmeyi ve bilinmezliğe doğru ilerlemeyi seven oyuncular için hazırlanan ufak bir kariyer dalıdır. Popmundo, geçen hafta yayınladığı Fantasia serüveniyle Maceracıların yüzünü güldürmeyi başarmıştır.

Fantasia:

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Fantasia maceracılar için geliştirilen eğlence odaklı en güncel patikadır. Haritası Yedi Denizler ve Çorak Diyarlar ile benzerlik gösterse de içerik olarak çok daha fazlasını sunmaktadır. Her şeyden önce karakterimiz, bu patika boyunca farklı bir kimlikle tanınacaktır ve kendine özel bir sınıfı olacaktır.

Geliştiriciler nispeten daha kolay bir seçenek olan Savaşçı sınıfını tavsiye etseler de daha zor olan Büyücü sınıfı ve en zor olan Hırsız sınıfı da bir hayli popülerdir. Macera boyunca çeşitli zindanlarda yer yer tek başınıza yer yer diğer oyuncularla birlikte görevleri yerine getirecek ve gizemleri çözeceksiniz. İçinde çok fazla Yüzüklerin Efendisi referansı bulunan bu eğlenceyi kaçırmak istemezsiniz! Fantasia arayüzünden birkaç görüntüyü sizin için derledik.

Popmundo’da Yeni Bir Soluk: Fantasia!

Hepsi ve çok daha fazlası için tek yapmanız gereken bir karakter oluşturmak ve aramıza katılmak. Yeni tanışacağınız insanlarla ortak hedefler doğrultusunda bir kariyer oluşturmak, planlar yapmak ya da sadece patikalarda gizem çözmek isterseniz Popmundo’ya bekleriz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu