PlayStation Classic Hakkında Bilmeniz Gerekenler

PlayStation Classic Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Abone Ol 

Nostalji küçük paketlerde geliyor! PlayStation Classic dünya çapında Aralık ayından itibaren piyasaya çıkacak. PlayStation Classic hakkındaki tüm detaylar haberimizde.

takipçi satın al
takipçi satın al

Sony‘nin nostaljik gruplara girmeye ve genellikle PSX olarak adlandırılan orijinal PlayStation’ın mini versiyonunu oluşturmaya karar verdiğini görüyoruz. PlayStation Classic adlı bu minyatür konsol başka bir patlama noktası olabilir.

Neye benziyor bu minyatür konsol?

PlayStation Classic Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

1994’ten itibaren neredeyse orijinal PlayStation’a benziyor ancak %45 oranında küçülüyor. Büyüklük dışında, arka kısımda büyük farklılıklar bulunuyor. Önceden kullanılan analog portlar yerine, Klasik HDMI ve Mikro-USB portlarına sahip olacak. Bellek kartı yuvaları Klasik’te görülebilir, ancak hiçbir işe yaramadıklarını söyleyebiliriz.

Küçük resimler ve uzun ince soket eksikliğine kadar, kontrolörler orijinallerin mükemmel kopyalarıdır. Kontroller kablosuz yapılsaydı iyi olurdu ama sanırım nostaljiyi doğru tutmaları gerekiyor.

[sp-related style=”dark” id=”30102″]

Butonlar nasıl çalışır?

Konsoldaki düğmelerin her biri hemen hemen orijinal gibi çalışır.

  • Güç düğmesi beklediğiniz gibi açılır.
  • Sıfırla düğmesi mevcut oyunu askıya alır ve yeni oyunları başlatmak için oyun menüsüne geri döneriz.
  • Açık kaset düğmesi, birden fazla fiziksel diske sahip olan Final Fantasy VII gibi oyunlarda diskleri değiştirmenize izin vermek için sanal menüyü gerçekten açar. Bu tüm düğmelerin bir şekilde kullanılabilmesini sağladığı için Sony’den gerçekten hoş bir dokunuş olmuş.

Kutu İçeriği Nasıl?

PlayStation Classic Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

PlayStation Classic konsolu, elbette bir HDMI kablosu, güç için USB-A’dan Micro USB kablosuna ve iki denetleyiciye sahip. Kutudan eksik olan tek şey bir A/C Adaptör, ancak Sony beş voltluk bir adaptörün iyi çalışacağını söylemekte.

Hangi Oyunlar Var?

PlayStation Classic Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

PlayStation Classic’de önceden yüklenmiş yirmi oyun var ve şu anda sadece beşinin isimlerini biliyoruz. Daha önce bahsettiğim gibi Final Fantasy VII, TEKKEN 3, R4: Ridge Racer Type 4, Jumping Flash! Ve Wild Arms. Sony önümüzdeki aylarda daha fazla oyun duyurulacağını söyledi.

Göz atın:   Marvel’s Spider-Man’den Üzücü Haber!

Tüm oyunlar kendi doğal 4: 9 en boy oranında oynanıyor gibi görünüyor. 4:9 oranının neden olduğu siyah kenarlara Sony tarafında halen bir çare aranıyor(bir çaresi varsa da daha açıklanmadı).

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu