Tiktok Takipçi Satın Al

Müjde: PlayStation 5’in Özellikleri Belli Oldu

Oyun konsolu kelimesi duyunca ilk akla gelen ürün tabi ki PlayStation oluyor. Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5’in teknik özellikleri sızdırıldı.

Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation’ın yeni modeli yolda diyebiliriz. Sony en son PlayStation 4 modelini 15 Kasım 2013 tarihinde duyurdu ve PlayStation 4 halen modernliğini ve popülerliğini lider olarak korumakta. Ardından ara modeller ile seriyi devam ettirmişti; PlayStation Pro, PlayStation Slim şeklinde.


PlayStation severlerin en merakla beklediği şey ise PlayStation 5 modelinin özellikleri nasıl olacağı elbette. PlayStation 5 modeli hakkında Sony sır verip ser vermemeyi tercih ediyor. Bilindiği üzere Sony E3 2019 etkinliğine katılmayacağını açıklayarak herkesi şaşırtmıştı. 2013 yılından bu yana PlayStation 4 modeli üzerinde güncellemeler yaparak bir çok PlayStation 4 modeli piyasaya sürdü zaman zaman.

PlayStation 5‘in çıkış oyunlarını da açıkladı. Söz konusu bu oyunların arasında ise tahmin edebileceğimiz üzere The Last of Us Part 2Death Stranding ve Anthem gibi iddialı oyunlar yer almakta. Peki PlayStation 5’in teknik özellikleri ne durumda olacak?

[sp-related style=”dark” id=”35307″] [sp-related style=”dark” id=”35336″]

Müjde: PlayStation 5'in Özellikleri Belli Oldu PlayStation 5 Özellikleri

TUM_APISAK isimli Twitter kullanıcısının sızdırdığı bilgilere göre PlayStation 5, pek çok açıdan PlayStation 4’e göre üstün özelliklerle gelecek. Bunu da ilk etapta işlemcisinde görüyoruz. PlayStation 4 Pro’da olduğu gibi 8 çekirdek işlemciden güç alması beklenen PlayStation 5’in AMD Zen 2 mimarisini kullanması bekleniyor. Peki bu ne anlama geliyor? PlayStation 4’te kullanılan Jaguar tabanlı işlemciyle kıyasladığımızda PlayStation 5’in yüzde 50 oranında daha hızlı olacağını söyleyebiliriz.

PlayStation 5’in işlemci bazında 3.2 GHz seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. GPU cephesinde ise elbette en yeni PlayStation modeli olacağından iddialı bir GPU gelecektir. GPU cephesinde ise sızıdırlan bilgilere göre 1 GHz hızında grafik işlemci kullanması bekleniyor. PlayStation 5’in çıkış tarihi hakkında makalemizi okumak için tıklayabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu