bayigram.com

PlayStation 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Sızdırıldı

Oyun konsolu kelimesi duyunca ilk akla gelen ürün tabi ki PlayStation oluyor. Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5’in çıkış tarihi sızdırıldı.

[sp-related style=”light” id=”27638″]

Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation’ın yeni modeli yolda diyebiliriz. Sony en son PlayStation 4 modelini 15 Kasım 2013 tarihinde duyurdu ve PlayStation 4 halen modernliğini ve popülerliğini lider olarak korumakta.


PlayStation severlerin en merakla beklediği şey ise PlayStation 5 modelinin ne zaman tanıtılacağı. PlayStation 5 modeli hakkında Sony sır vermemeyi tercih ediyor. Bilindiği üzere Sony E3 2019 etkinliğine katılmayacağını açıklayarak herkesi şaşırtmıştı. 2013 yılından bu yana PlayStation 4 modeli üzerinde güncellemeler yaparak bir çok PlayStation 4 modeli piyasaya sürdü zaman zaman.

PlayStation 5‘in çıkış oyunlarını da açıkladı. Söz konusu bu oyunların arasında ise tahmin edebileceğimiz üzere The Last of Us Part 2Death Stranding ve Anthem gibi iddialı oyunlar yer almakta.

PlayStation 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Sızdırıldı

[sp-related style=”dark” id=”32598″]

Ancak asıl olay PlayStation 5’in ne zaman geleceği. 2013 yılından yani tam 6 yıldır PlayStation 5 çıkış yapmadı. Sony cephesinde ise PlayStation 4’ün durumu süper gözüküyor ama oyuncular merakla yeni konsolu bekliyorlar. Sony oyuncuları beklediklerine değecek bir PlayStation konsolu için kollarını sıvamış durumda.

PlayStation 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Sızdırıldı

PlayStation 4‘ün lansmanından yaklaşık olarak yedi yıl geçmesinin ardından Sony, 2020 yılının Mart veya Kasım ayında teknik özellikleriyle dikkat çeken yeni konsolunu piyasaya sürecek. RuthenicCookie’nin aktardığı bilgilere göre PS5‘in tam bir oyun canavarı olacağını belirtiliyor. Yeni oyun konsolunun Ryzen 8 Core işlemcisiyle geleceğini belirten RuthenicCookie, PS5’in etiket fiyatının ise 500 dolardan başlayacağını da altını çiziyor.

10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacak. Xbox Scorpio‘nun 6 TFLOPSPS4 Pro‘nun 4.2 TFLOPS olduğu düşünülünce bu gerçekten de çok ciddi bir fark. Sızıntılara göre bu sebepten dolayı PlayStation 5’in başlangıç fiyatının ise 500 dolar bandında olacağı zaten tahmin ediliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu