PlayStation 5, DualShock 4'ü Destekleyecek - TeknoDiot.com

PlayStation 5, DualShock 4’ü Destekleyecek

Abone Ol 

Sony PlayStation 5, mevcut nesil konsolla kullanılan DualShock 4 gamepad ile çalışacak. Bu Respawn First yayın kaynakları tarafından bildirildi.

takipçi satın al
takipçi satın al

PlayStation 5 kullanıcıları eğer eski bir PlayStation 4’de kullanılan DualShock 4 gamepad modellerini yeni konsollarında kullanabilecekler.

Yeni nesil konsol donanım geriye dönük uyumluluğunu destekleyeceğinden, DualShock 4‘ü kullanmakta herhangi bir zorluk yaşanmayacak.

PlayStation 5, DualShock 4'ü Destekleyecek

Bu aynı zamanda dekvite fotoğrafları ile de doğrulanır – resimlerde kontrolörün dördüncü versiyonu konsollara bağlanır.

Gelecekte bu bilgiler Sony’den resmi onay alırsa, PS4 ve PS5’in maksimum uyumluluğa sahip olması mümkündür. Yani, yeni nesil konsolun sahipleri önceki neslin konsolunda çıkan oyunlarını ve DualShock 4’ün tadını çıkarabilecekler. Ön verilere göre, Playstation 5’in piyasaya sürülmesi bu yıl Aralık ayında yapılmalıdır. Son olarak PlayStation ile ilgili makalelerimizi takip etmek için oyun haberleri kategorisini takibe alabilirsiniz.

:: Büyük İddia: PlayStation 5, Tüm PlayStation Oyunlarını Destekleyecek

Göz atın:   The Last of Us Part II'nin Dosya Boyutu Belli Oldu: Kaç GB Olacak?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!