Tiktok Takipçi Satın Al

PES Tarih Oldu: Artık Tamamen Ücretsiz eFootball Oyunu Duyuruldu!

PES, eFootball Olarak Yeniden Adlandırıldı ve Oynaması Tamamen Ücretsiz Oldu!

Konami, Pro Evolution Soccer serisi eFootball’u resmi olarak yeniden adlandırdı ve bu sonbaharda iOS ve Android sürümleriyle PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye gelecek.


eFootball, yalnızca dijital, oynaması ücretsiz bir oyun olacak. takip etmek (Konami, herhangi bir olası Nintendo Switch sürümü hakkında yorum yapmayı reddetti). Mobil oyuncuların konsol ve PC oyuncularına karşı oynamak için kontrolcüleri kullanmaları gerekmesine rağmen, bu kışa kadar oyunun tüm versiyonları cross-play özelliğine sahip olacak.

Yeni eFootball Oyunu Özellikleri

PES Tarih Oldu: Artık Tamamen Ücretsiz eFootball Oyunu Duyuruldu!

  • Artık PES isminde bir oyun çıkmayacak, Konami’nin çıkaracağı yeni futbol oyunun adı eFootball ve oyun hep ücretsiz olacak.
  • Her sene yeni oyun çıkmayacak, sürekli güncelleme alacak.
  • Tüm platformlara çıkacak ve cross platform özelliğini destekleyecek yani siz PC’den oynarken Android kullanıcısıyla karşılıklı oynayabileceksiniz.
  • Sonbahar da çıkıyor ilk etapta sadece 9 takım ve gösteri maçı modu var sonrasında güncellemelerle takım ve modlar arttırılacak.

Bu, futbol serisi için büyük bir hamle (batıda PES ve Japonya’da Winning Eleven yerine artık küresel olarak eFootball olarak adlandırılıyor) ve Konami’nin FOX Engine’inden Unreal 4 ile oluşturulan özel yapım yeni bir motora geçişle eşleştirildi. En önemlisi, yeni nesil konsollardan mobil cihazlara kadar oyunun tüm sürümlerinin işlevsel olarak aynı olacağı (Fortnite’dan farklı değil) muhtemelen son derece başarılı PES Mobile’ın da aşamalı olarak kaldırılacağı veya değiştirileceği anlamına geliyor.

PES Tarih Oldu: Artık Tamamen Ücretsiz eFootball Oyunu Duyuruldu!

Yeni Dönem!

IGN’ye konuşan dizi yapımcısı Seitaro Kimura, eFootball’un düzenli güncellemelerle bir ‘platform’ yaklaşımı benimsemeyi hedeflediğini açıkladı. Artık eFootball’un yıllık ücretli sürümleri olmayacak, ancak platform yeni sezonlar için ücretsiz, yıllık güncellemeler alacak.

eFootball 2022‘nin alıştığımız PES oyunlarından en büyük farkı, kullandığı oyun motoru olacak. Şirket bu yıl, eFootball PES 2021’de kullandığı FOX Engine isimli motor yerine Unreal Engine 4‘ü kullanmaya başladı. Bu da oyun deneyiminin tam manasıyla değişeceği anlamına geliyor. Oyunun kararlı sürümü, tüm bu yeniliklerin en iyi şekilde anlaşılmasını sağlayacak.

eFootball, gösteri maçları ve oynanacak 9 kulüpten oluşan bir seçimle başlayacak (tam liste için aşağıdaki yol haritasına bakın). Daha sonra diğer modları isteğe bağlı DLC olarak satacak ve görünüşe göre oyuncuların oyunlarından istediklerini ödemelerine izin verecek.

MyClub, PES’in FIFA Ultimate Team’e eşdeğeri veya serinin uzun süredir devam eden kariyer modu olan Master League’den henüz bahsedilmedi. Ancak ilkinin daha sonra isimsiz bir ‘Takım Oluşturma Modu’ ile temsil edilmesi muhtemel görünüyor.

https://youtu.be/VtAnc_QCtfc

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu