Tiktok Takipçi Satın Al

Paribu, Toplumsal Değişim Rüzgarını Kanıtlıyor: 2023 Sosyal Etki Raporu Yayınlandı!

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu, kurulduğu günden bu yana, başlıca odak alanlarından biri olarak benimsediği sosyal sorumluluk konusunda çalışmalar yürütüyor.

Geçtiğimiz yıl, bu alandaki çalışmalarının odağını 6 Şubat’ta yaşanan depremlerden etkilenen bölgeye yönelterek alanında uzman kurumlar rehberliğinde hareket etti. Bunun yanı sıra, özellikle pandemi döneminde zorlu bir süreçten geçen kültür sanat sektörüne verdiği destekleri artırarak devam ettirdi. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde ve manifestosuyla uyumlu bir şekilde oluşturduğu stratejisi doğrultusunda çalışmalarını sürdürdü.

Paribu için 2023, sosyal odaklı bir yıl oldu


2023 yılında hayata geçirdiği projelerin detaylarını Sürdürülebilir Sosyal Sorumluluk Programları Sosyal Etki Raporu’nda detaylarıyla ele aldı. Sosyal fayda odaklı bir yılı geride bırakırken; 6 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı’na katkı sağladı: “Nitelikli Eğitim”, “ İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme”, “Hedefler için Ortaklıklar”, “Yoksulluğa Son”,  “Sorumlu Tüketim ve Üretim” ile “İklim Eylemi.” Bu amaçlara hizmet eden projeler ise; Yaratıcı Endüstriler Programı, toplumsal Destek Programı, Eğitim Destek Programı ve Kurum İçi Dönüşüm Programı oldu.

2023’te sosyal sorumluluk kapsamında yürüttüğü programlar, sunduğu sponsorluk ve destekler ile Paribu, 155.000’i aşkın kişinin yaşam koşullarının iyileşmesine katkıda bulundu. 700.000’i aşkın kişinin de kültür sanata erişimini kolaylaştırdı.

Yıl boyunca;

  • Depremden etkilenen 65.348 kisiye insani yardım saglandı.
  • Afet Burs Fonu ile 66 gence burs verildi.
  • Afet kapsamında çalısmalarını sürdüren gönüllüler, insani yardımların ulastırılmasında görev üstlendi ve gönüllülük deneyimlerini ve yetkinliklerini artırdı.
  • 10 sivil toplum kurulusu ve 5 kadın kooperatifi saglanan desteklerle çalısmalarını sürdürme imkânı buldu.
  • Hayata geçirilen projeler ile depremden etkilenen 2.260 kisiye ulasıldı.
  • Projelerden 153 kadın, 471 genç, 1.636 çocuk fayda sagladı.
  • Sivil toplum kuruluslarının yürüttügü projeler 23 uzmanın yarı veya tam zamanlı istihdam edilmesine, 150 kisinin gönüllü çalısma yürütmesine imkân verdi.
  • UNICEF Türkiye ile 23 Nisan’a özel olarak gerçeklestirilen kampanyada toplanan bagıslar, afet bölgesinde az hasar görmüs 1 okulun yenilenmesine ve 250 çocugun egitimine devam edebilmesine destek oldu.

Paribu’nun Sürdürülebilir Sosyal Sorumluluk Programları Sosyal Etki Raporu’nun özet ve kapsamlı versiyonlarını incelemek için ParibuLog’u ziyaret edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu