Oyun Konsollarında, Spotify Üzerinden En Çok Dinlenen Şarkı Belli Oldu

Zombilerle savaşmak, şehirleri kurtarmak veya araba yarışları, oyunseverlerin son birkaç haftada adrenalin dolu anlar yaşadıkları oyunlardan bazıları.

Oyunseverlerin evde geçirdikleri bu oyun anlarına en çok eşlik eden sanatçılar ise Lil Uzi Vert, Bad Bunny ve Billie Eilish.

Oyunseverler geçtiğimiz ay Spotify’da, daha önceki dönemlere göre daha fazla müzik dinledi. Spotify bu nedenle video oyun konsolları üzerinden en çok dinlenen sanatçıları, şarkıları, müzik janrlarını ve daha fazlasını inceleyerek oyun oynarken ortaya çıkan dinleme trendlerini derledi.

Öne çıkan verilerin bazıları şöyle:

  • 16 Mart- 12 Nisan tarihleri arasında Spotify tarafından oluşturulan video oyun çalma listelerinin dinlenme oranında yüzde 41 oranında artış yaşandı.
  • Spotify, video oyun konsolları üzerinden gerçekleşen dinlemelerin gün içerisindeki zaman dilimlerinde de değişiklik gözlemledi. Buna göre kullanıcıların sabah 06:00 ile 09:00 arasındaki dinlemelerinde yüzde 18, sabah 09:00 ile 12:00 arasındaki dinlemelerinde ise yüzde 10’luk bir artış söz konusu.
  • Video oyun konsolları üzerinden en çok dinlenen erkek sanatçı Lil Uzi Vert olurken, en çok dinlenen kadın sanatçı Billie Eilish oldu.
  • Video oyun konsolları üzerinden en çok dinlenen şarkı Roddy Ricch’ın “The Box” şarkısı olurken, bunu Lil Mosey’nin “Blueberry Faygo” adlı şarkısı takip etti.
  • Joe Budden Podcast with Rory & Mal ve Last Podcast On The Left podcastleri oyun oynarken en çok dinlenen podcastler oldu.
  • Spotify tarafından oluşturulan video oyun müzik çalma listelerini en çok dinleyen ülkeler ise sırasıyla Tunus, Umman ve Suudi Arabistan oldu.

Oyun Konsollarında, Spotify Üzerinden En Çok Dinlenen Şarkı Belli Oldu

Tüm detayları ve verileri Spotify’ın blog sayfası olan For the Record üzerinden takip edebileceğiniz gibi, konuyla ilgili ek bilgilerin yer aldığı infografiği de inceleyebilirsiniz. Haberinize eklemek üzere çalma listesi kodlarını da aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

This is Lil Uzi Vert

This is Bad Bunny

This is Billie Eilish

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!