Tiktok Takipçi Satın Al

İngiltere, Otonom Şoförsüz Otobüsleri Test Etmeye Başladı

İngiltere, şoförsüz otobüsleri test etmeye başladı. İlk olarak, araçlar Cribbs Causeway alışveriş merkezinin kapalı bölgesinde test edilecek ve daha sonra halka açık yollara götürülecek.

Cribbs Causeway alışveriş merkezinde, bir güvenlik şoförü olmadan çalışmak için İngiltere’deki ilk bağımsız kapsülü test etmeye başladılar. Her gün sabah 10’dan akşam 4’e kadar çalışıyorlar, toprak boyunca ve yaya alanları boyunca yolcu taşıyorlar.


CAPRI adlı bir proje, 2022 yılına kadar ulaştırma sistemini uçağa sokmayı ümit eden ülkenin Akademik Kurumlar Birliği temsilcileri tarafından yürütülüyor. “Bu fikrin tam olarak gelişmesi için, halkın değişikliklerin farkında olması ve önceden seyahat etme şeklini değiştirebilecek yeni bir ulaşım türü yaşayabilmesi hayati önem taşıyor” dedi.

İngiltere, Otonom Şoförsüz Otobüsleri Test Etmeye Başladı

Otonom şoförsüz otobüsler

Otobüsler, yayalar, bebek arabaları ve bisikletlerle dolu alanlarda gezinmek için sensörler, radar ve bir bilgisayar görme işleme sistemi kullanır. Buna ek olarak, araştırmacılar insanların otonom araçlara tepkisini inceleyecek ve gelecekte halka açık yollarda testler yapacaklar.

Bu, İngiltere’deki ilk otonom araç testi değil. GATEway projesi Greenwich sokaklarında 2016 yılında ortaya çıktı, Heathrow arabaları ise İngiltere’nin en işlek havaalanında birkaç yıldır çalışıyor. Ancak CAPRI, araştırmacıların güvenlik şoförü olmadan araçları test etmek ve uygulamak istedikleri ilk projedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu