TeknoDiot.com
   
     

Oppo Reno Z Ortaya Çıktı!

Oppo Reno Z Ortaya Çıktı! Akıllı Telefon Haberleri Oppo Haberleri Teknoloji Haberleri

Oppo Reno ve Oppo Reno 10X Zoom olmak üzere iki model tanıtan şirket, şimdi de uygun fiyatlı bir model üzerinde çalışıyor.

Çinli dev üretici Oppo, merakla beklenen amiral telefonlarını geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Yakın zamanda Türkiye akıllı telefon pazarına da giren ve ürünleriyle dikkat çeken Oppo, Reno ailesine bir yenisini daha ekleyecek. Oppo Reno Z şeklinde adlandırılması beklenen telefonun diğer modellere nazaran daha düşük özelliklere sahip olması bekleniyor.

Bildiğiniz üzere Reno serisi oldukça ince çerçeveli tasarımıyla ön plana çıktı. Bu görünüm ise kameranın saklanabilen bir yapıya sahip olmasıyla elde edildi. Çinli şirket yeni uygun fiyatlı Reno’da damla çentikli ekrana yer verecek.

Oppo Reno Z Ortaya Çıktı! Akıllı Telefon Haberleri Oppo Haberleri Teknoloji Haberleri

Oppo Reno Z özellikleri

China Telecom’un web sitesinde Reno Z modelinin fotoğrafları yayınlandı. Akıllı telefon web sitesinde listelendiği anda hakkındaki bazı bilgilerin üzerindeki sis perdesi aralanmış oldu. Oppo Reno Z fiyatı ile birlikte teknik özellikleri ve render fotoğrafları da yayınlandı.

Telefonun yayınlanan fotoğraflarında damla çentik olduğu görülüyor. 6.4 inçle ekrana sahip telefonda ekrandan parmak izi okuma özelliği bulunuyor.

32 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip Reno Z, arkasında ise ikili kamera kurulumuyla geliyor. 48 Megapiksel çözünürlüğündeki arka kameraya 5 Megapiksellik ikinci kamera eşlik ediyor.

Ekrandan bahsedecek olursak 6.4 inç boyutunda AMOLED ekranın bulunduğu Reno Z modeli Helio P90 işlemiciden güç alıyor.Aynı zamanda 6GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olan telefonun 3.950 mAh bataryası bulunuyor.

Kamera özelliklerine baktığımızda 48 Megapiksel + 5 Megapiksel arka kamera kurulumuyla karşı karşıya kalıyoruz.Ön kamera ise 32 Megapiksel çözünürlüğünde