Tiktok Takipçi Satın Al

Oppo, Oppo-Realme 2 Marka Stratejisiyle Büyüme Sağladı!

Geçen yıl, Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, Hindistan’da Realme adı verilen bir alt marka başlattı. Yeni kurulan marka ismi yalnızca, Xiaomi’nin ülkedeki en başarılı akıllı telefon serisi olan Redmi’ye benzememekle kalmıyor, aynı zamanda çevrimiçi flash satışları ve bin yıllık izleyiciyi hedef alarak Xiaomi’ye başarı yığınları getiren benzer stratejileri takip ediyor.

Oppo’nun hem çevrimdışı hem de çevrimiçi müşterileri etkili bir şekilde hedeflemesine olanak tanıyan 2 yönlü bir oyun planını takip ettiği kolayca anlaşılabilir. Uçuk fiyatlara sahip Realme akıllı telefonlar, para teklifleri için değer arayan tüketicileri hedeflerken, Oppo, genellikle birkaç benzersiz özelliğe sahip premium ürünler olarak algılanan, kalabalığın öne çıkmasını sağlayan amiral gemisi cihazlar sunar. Örneğin, Oppo Reno Ace, 65 W ile hızlı şarj edebilen ilk akıllı telefon olarak tarihe geçiyor.


Realme hakkında daha fazla konuşan, şu anda bir yıldan fazla bir süredir varlığını sürdüren kısa bir süre içinde övgüye değer bir başarı olan Hindistan’daki ilk beş akıllı telefon markasından biri. Ayrıca, Realme akıllı telefonları Tayvan dahil birçok ülkede en kısa zamanda en iyi 10 markadan biri haline geldi.

Oppo, Oppo-Realme 2 Marka Stratejisiyle Büyüme Sağladı!

Reno serisi ürünlerle Oppo, satış açısından iyi performans gösteren bir dizi premium ürünü yeniden tanımladı. Tayvan’da, Eylül 2019 sonunda başlatılan Reno 2’nin çevrimiçi ve çevrimdışı ön siparişleri, öncekilerle karşılaştırıldığında 4.2x ve 2.3x daha yüksekti.

Huawei’nin son tekliflerini Google Play hizmetleriyle birlikte göndermesine izin verilmediğini göz önünde bulundurarak, bu durum taleplerini olumsuz yönde etkiledi ve Oppo Reno akıllı telefonlarının ABD ve Avrupa gibi bölgelerde önemli pazar payı kazanması için harika bir fırsat.

Ayrıca analistler, en yeni Oppo Reno akıllı telefonunun, şirketin Çin pazarındaki Huawei ile olan satış rakamlarındaki açığı daha da daraltmasına izin vereceğini açıkladı. Bu el cihazlarının 2019 yılının 4. çeyreğinde, kendi ülkelerinde en çok satan model olması muhtemel.

Sonuçta, Oppo ve Realme dışında Vivo ve OnePlus’a sahip olan BBK elektroniği, akıllı telefon endüstrisinin tüm segmentlerinde baskın bir konum yarattı ve çoklu marka yaklaşımıyla, diğer akıllı telefon üreticilerini kolayca zorlayabilir.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu