Tiktok Takipçi Satın Al

Fransızlar Neden Uzaya Şarap Göndermek İstiyor?

Günümüzde uzay endüstrisi sadece gezegenimizin yörüngelerini incelemek, dünya dışı yaşam aramak veya uzay görevlerini yürütmek için kullanılmamaktadır.

Bazı insanlar uzay araştırmalarıyla hiçbir bağlantısı olmayan çeşitli araştırmalar yapmak için çeşitli mikrogravite koşullarını kullanmayı deniyorlar. Örneğin, Fransız Uzay Gemisi Sınırsız şirketi, ISS’ye şarap göndermek istiyor.


Sınırsız Uzay Kargosu’nın amacı, Dünya yörüngesine yakın mikro yerçekimi ile ilgili biyolojik araştırma yapmaktır. Gelecek yıl, Blue Origin ve SpaceX roketlerinin yardımıyla, bu içeceğin eşsiz bir çeşitliliğini elde etmek için uzaya bir düzine şarap göndermeyi planlıyorlar. Bilim adamları mikro yerçekimi ve kozmik radyasyonun bir akışkanı nasıl etkilediğini anlamak istiyor. Aynı zamanda, deney bu yıl başlıyor ve ilk şişe partisi Northrop Grumman tarafından inşa edilen bir roket üzerinde Uluslararası Uzay İstasyonuna uçacak.

Neden şarap yörüngeye gönderiliyor?

Bu örneklerin uzayda bir süre ISS’ye saklanmasının bakteriler üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacağına inanıyoruz ”dedi. Bordeaux Bilim Üniversitesi Misyon Bilim Direktörü ve Şarap Araştırma Enstitüsü Direktörü Profesör Philip Darriet, Dünya’ya döndükten sonra şarabı analiz edecek.

Şarabın özelliklerine ilişkin çalışmalar, aslında oldukça ilginç bir tarihi çağrışıma sahiptir. Space Cargo Sınırsız kurucusu Nicolas Gaum, Louis Pasteur’un hikayesinden bahseder. Mikrobiyolojinin babası önemli keşifler yaptı çünkü Napolyon III, Fransa’nın şarap ihracatı konusunda endişeliydi ve ondan özelliklerini nasıl geliştireceğini öğrenmesini istedi. Pasteur, fermente edildikten sonra bakterileri öldürmek için içeceği ısıtmak için bir yöntem geliştirdi. Bugün bu yöntemi “pastörizasyon” adı altında biliyoruz.

Bildiğiniz gibi, mikroorganizmalar zaman içinde yaşlandıkça şarapların aromatize edilmesine katkıda bulunur. Space Cargo Unlimited , deneyinde, uzayda şarabın olgunlaşma sürecinin, yerde bırakılan aynı örnekle karşılaştırıldığında nasıl farklılaştığını anlamayı umuyor.

Fransızlar Neden Uzaya Şarap Göndermek İstiyor?
Şarap uzaya yolculuk için hazırlanıyor

Buna ek olarak, bilim adamları bu ortamda nasıl büyüdüklerini incelemek için ISS’ye olgun üzümlerin gönderileceği en az beş görev planlıyorlar . Araştırmalar yeni şarap yapım yöntemlerini keşfedebilir ve hatta daha sert üzüm çeşitlerinin oluşturulmasına izin verebilir.

“Uzay şarabı” nı denemek ister misiniz? Telegram’daki sohbetimiz hakkında bunun hakkında yazın . Sadece bu tür bir içeceğin tadına bakamayacağınızı unutmayın. İlk şarap partisi bilim adamları tarafından araştırılacak ve gelecek yıl başlatılacak olan ikincisi zaten özel koleksiyonerlere satıldı.

Eğer Space Cargo Unlimited projesinde başarılı olursa, yeni çeşitler ve bitki türleri ve mikroorganizmalar geliştirmek ve tanıdık ürünler üretmenin yeni yollarını geliştirmek için araştırmalarını diğer tarım ve biyoloji sektörlerine uydurmanın ötesine çıkarmayı planlıyor. Şirketin uzay aracı tasarlaması pek mümkün değildir, bunun yerine, şirketleri ve bilim insan gruplarını uzayda araştırma yapmaya yardımcı olacak ortaklarla buluşturacak bir tür bağlantı kurmak istiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu