Tiktok Takipçi Satın Al

Oyunculara Özel Tarayıcı Opera GX İçin Yenilikler Geldi

Opera’nın GX oyun tarayıcısı yepyeni özelliklere kavuştu. E3 2019 fuarında tanıtılan oyunculara özel tarayıcısı Opera GX ‘e birçok yeni özellik ekledi.

Opera GX, temel Opera tarayıcısının tüm özelliklerini ve ardından oyuncuların işine yarayacak birçok özelliği de içeriyor.


PC oyunları oynamaktan hoşlanıyorsanız, Opera‘nın artık oyuncular için özel olarak tasarlanmış bir web tarayıcısı sunduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Adı Opera GX ve bunlar tüm oyuncuların seveceği Opera GX özellikleridir.

Opera GX tarayıcısı oyunculara, oyun tesislerinde gerçekten daha fazla kişiselleştirme isteyenler için anlamlı olacak akıllı özellikler sunuyor. Bunun dışında, oyun tarayıcısının ortalama bir kullanıcıya hitap etmesi pek mümkün değildir.

Opera GX kullanıcıların CPU ve RAM kullanım sınırlarını belirlemelerini sağlar. Sınırlayıcı, kullanıcıların bu kaynakların herhangi bir zamanda nasıl kullanıldığını görmesini sağlayacak ve sınırları gerektiği gibi ve gerektiğinde ayarlayabilecekler. Tarayıcılar kaynak yoğun olma eğilimindedir, bu yüzden bu panel kesinlikle bu konuda ilave bir kontrol seviyesi sağlayacaktır.

Yeni güncellemeyle Opera GX’e neler geldi?

Oyunculara Özel Tarayıcı Opera GX İçin Yenilikler Geldi

Opera’nın ilgi çekici oyun tarayıcısı Opera GX, entegre Discord özelliğine kavuştu. Bu sayede artık Discord uygulamasına girmeden tarayıcı üzerinden Discord kullanabileceksiniz. Menü simgesine tıkladıktan sonra Discord’u tarayıcının kenar çubuğuna ekleyebilecekler. Bu simge, Discord’a hızlı bağlantı görevi görecek.

Ayrıca bir de “Hot Tabs Killer” özelliği geldi. Bu özellik sayesinde ise sekmelerin ve hizmetlerin ne kadar RAM, CPU ve ağ bant genişliği kullandığını gösteriyor. Böylece kullanıcılar, en çok kaynak tüketen sekmeleri anında tanımlayabilir ve hızlı bir şekilde kapatabilirler.

GX tarayıcısına ayrıca karanlık sayfaları “zorlamak” için bir özellik daha eklendi. Bu da tüm web sayfalarının sağlayamadığı bir özellik. (Opera bunun bir beta seçenek olduğunu söyledi).

Seçeneği açmak, bir web sayfasına siyah bir arka plan, gece geç saatlerde veya karanlık bir ortamda tarayıcıyı kullananlar için rahatlık söz konusu olacak. karanlık mod desteğine sahip olmayan siteleri bile karanlık moda girmeye zorlayan bu yeni özellik, tarayıcının sağ üst köşesindeki ‘Ayarlar’ menüsünden aktif hâle getirilebiliyor.

Opera GX tam bir yılını tamamladı ve şirket kullanıcı sayılarını da açıkladı. GX tarayıcısını ayda 3,5 milyon kullanıcı kullanıyor. 

Oyunculara Özel Tarayıcı Opera GX İçin Yenilikler Geldi

Oyunculara Özel Tarayıcı Opera GX İçin Yenilikler Geldi Oyunculara Özel Tarayıcı Opera GX İçin Yenilikler Geldi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu