Tiktok Takipçi Satın Al

OnePlus 12 ve Xiaomi 13 Ultra’nın Kamera Karşılaşması

OnePlus 12 ve Xiaomi 13 Ultra’nın gündüz çekimlerinin kalite açısından benzer olduğu belirtiliyor. Ancak Xiaomi 13 Ultra’nın, Leica Vibrant ve Leica Authentic olmak üzere çeşitli çekim modları sunması dikkat çekiyor. Ancak Xiaomi 13 Ultra’nın yakın çekimlerde OnePlus 12’ye kıyasla daha zayıf olduğu belirtiliyor.

OnePlus 12 ve Xiaomi 13 Ultra'nın Kamera Karşılaşması


Xiaomi 13 Ultra’nın alacakaranlıkta aşırı kontrastlı fotoğraflar çektiği, OnePlus 12’nin ise daha “düz” görüntüler sunduğu ifade ediliyor. Xiaomi’nin dinamik aralığının iyileştirilmesi gerektiği vurgulanıyor. Gündüz çekimlerinde zoom kullanımında Xiaomi’nin daha detaylı fotoğraflar sunduğu, ancak telefoto lensin OnePlus 12’de daha iyi performans gösterdiği belirtiliyor. Ancak 50 MP modunda Xiaomi 13 Ultra’nın çok daha kaliteli fotoğraflar çektiği ifade ediliyor.

Yazılım güncellemelerinin Xiaomi’nin özçekim kamerası için gerekliliği üzerinde duruluyor. Xiaomi 13 Ultra’nın özçekim kamerasının yetersiz kontrasta sahip olduğu belirtiliyor. Xiaomi 13 Ultra’nın zayıf ışık koşullarında nesnelerin çekiminde OnePlus’tan biraz daha üstün olduğu ve zoom kullanılarak yapılan çekimlerde avantaj sağladığı ifade ediliyor.

OnePlus 12 ve Xiaomi 13 Ultra'nın Kamera Karşılaşması

Genel olarak, OnePlus 12 ve Xiaomi 13 Ultra’nın gündüz çekimlerinde benzer performans gösterdiği, ancak Xiaomi 13 Ultra’nın bazı alanlarda iyileştirmeye ihtiyaç duyduğu ve özellikle yakın çekimlerde OnePlus 12’ye göre eksiklikler yaşadığı belirtiliyor. Ayrıca Xiaomi 13 Ultra’nın yazılım güncellemeleriyle daha iyi hale getirilebilecek potansiyele sahip olduğu vurgulanıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu