TeknoDiot
     
     
     

NVIDIA, Türkiye Üniversitelerinde Eğitim Verecek

NVIDIA, Türkiye Üniversitelerinde Eğitim Verecek

NVIDIA, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde Turing mimarisini anlatacağı eğitim programlarıyla, öğrenciler, tasarımcılar, sanatçılar ve oyuncularla bir araya geliyor.

İlk olarak MEF Üniversitesi Mühendislik Fakültesi‘nde düzenlenecek etkinlikte, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi özelliğine sahip yeni GeForce RTX grafik platformu oyunseverlerle buluşacak.

Eğitim kapsamında ışın izleme teknolojisinin gerçekçi aydınlatma, yansıma ve gölgeler için nasıl kullanıldığı gösterilecek; soru-cevap etkinlikleri ve RTX demo sistem deneyim alanıyla, öğrencilere bölüm ve alan ihtiyaçları doğrultusunda akademik gelişimleri için bilgilendirmeler yapılacak.

NVIDIA, Türkiye Üniversitelerinde Eğitim Verecek

Etkinliklerde, grafik hesaplama alanındaki devrimsel teknolojisi Turing mimarisi ve RTX platformunun ışın izleme, DLSS gibi yeni teknolojileri hakkında bilgiler paylaşılacak. Bir sonraki eğitim, 31 Ekim Çarşamba günü, Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Hezarfen Ahmet Çelebi Konferans Salonu’nda saat 15:00’te gerçekleştirilecek.  2018’de İstanbul içinde 15 üniversite, 2019’da Anadolu üniversitelerini de dahil toplamda 50 üniversitede eğitim semineri düzenlemeyi hedefleyen NVIDIA‘nın seminerlerdeki ana başlıkları aşağıdaki gibi olacak:

  • Gerçek Zamanlı Işın İzleme / Real-time Raytracing
  • DLSS / Deep Learning Super Sampling / Derin Öğrenme İle Süper-Örnekleme
  • Tüketici sınıfı ekran kartlarında, rakipsiz bir performans artışı ve gerçekçilik sağlayan RTX platformunun sağladığı teknik yenilikler

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Kingston KC600 ve DC450R İsimli 2 Yeni SSD Piyasaya Sürdü

Umut Bilgen

GeForce Now’a 17 Yeni Oyun Daha Eklendi

Buğra Noyan

ADATA Ultimate SU650 M.2 SSD Modelini Duyurdu!

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.