NVIDIA Oyuncuları PC Kullanarak Koronavirüs ile Savaşmaya Çağırdı

NVIDIA oyuncuları kendi bilgisayarlarını ve özel bir programı kullanarak koronavirüse karşı savaşmaya çağırdı.

NVIDIA’nın resmi Twitter hesabı, dünyanın her yerinden oyuncuları Folding @ home uygulamasını indirmeye teşvik eden bir program yayınlandı, böylece program koronavirüs hakkında yeni bilgi edinmek için bilgisayarın grafik özelliklerini kullanıyor.

Yazılım, cihazları dağıtılmış bilgi işlem gücünü kullanarak karmaşık sorunları çözen uluslararası bir ağa bağlar. Bu işlemle, oyun ekran kartlarının oldukça iyi bir iş çıkardığı ortaya çıktı. Kullanıcılar programı devre dışı bırakabilir ve bağdaştırıcılarının tam gücünü istedikleri zaman geri yükleyebilir.

NVIDIA Oyuncuları PC Kullanarak Koronavirüs ile Savaşmaya Çağırdı

Folding @ home yıllardır var, PS3’te kullanıcıların çeşitli araştırma türleri için dağıtılmış güçlerini sağladıkları bir zamanda mevcuttu. Son zamanlarda “ilaca dirençli hedef proteinler SARS-CoV-2’yi (COVID-19’a neden olan virüs) ve ilgili patojen SARS-CoV’yi taklit eden yeni bir proje dalgası ortaya çıktı”. Bu girişimler mikrobiyologların koronavirüsü daha iyi anlamalarına ve sonuçta etkili tedaviler geliştirmelerine yardımcı olabilir.

NVIDIA Oyuncuları PC Kullanarak Koronavirüs ile Savaşmaya Çağırdı

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu