NVIDIA Gelirlerinde Düşüş Yaşanıyor - TeknoDiot.com

NVIDIA Gelirlerinde Düşüş Yaşanıyor

Abone Ol 

NVIDIA’nın geliri 2017 yılının ortasından bu yana en düşük seviyesine düşürdüğünü bildirdi.

takipçi satın al
takipçi satın al

NVIDIA en son gelir durumunu açıkladı. Şirketin son zamanlarda gelirinde 500 milyon dolar azaldı. NVIDIA, 3,18 milyar dolarlık gelirde % 31’lik bir düşüş kaydetti. NVIDIA, gelirinde bir önceki yıla göre % 24 azaldı. Ekran kartı üreticisi geçen yıl bu dönemde 2.91 milyar dolar gelir elde etmişti.

Nitekim, NVIDIA geliri o kadar düşüktü ki, 2017 yılının Mayıs ayında, şirketin 1.94 milyar dolar gelir elde ettiğini bildiren 2018 yılının ilk çeyreği oldu.NVIDIA‘nın gelir düşüşüne etki eden birçok faktör var. Geçen yılın ortasında popülerliğini yitiren kripto para madenciliği. Tabii ki, bir başka faktör de, yaygın kullanımı olmayan NVIDIA’nın yeni ekran kart serisi Turing RTX yüksek fiyatlandırılması elbette. Yeni ekran kartlarının satışları umulduğu gibi olmadı.

NVIDIA Gelirlerinde Düşüş Yaşanıyor

[sp-related style=”dark” id=”36442″]

NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartı ve 40’tan fazla RTX destekli oyun dizüstü bilgisayarını CES 2019’da beklenmekte. 22 Şubat tarihinde NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
NVIDIA’nın yakın zamanda piyasaya sürdüklerinden ve gelecekteki planlarına yönelik söylentilerinden yola çıkarak, yakın gelecekte NVIDIA’dan daha düşük fiyatlı ekran kartları satışları hızlandırabilir.

Göz atın:   Sahibinden.com’un Yeni Hizmeti: S-Param Güvende

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu