Tiktok Takipçi Satın Al

Merakla Beklenen Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Duyuruldu

NVIDIA, Ray Tracing ve yapay zekâyla birlikte milyonlarca PC oyuncusuna harika grafikler sunan, devrim niteliğindeki Turing mimarisine sahip RTX 2060’ı duyurdu.

RTX 2060, ışın izleme ve yapay zekâ özellikleriyle geliştirilmiş grafiklerle birlikte modern oyunlarda olağanüstü bir performans sunuyor. 349 $ fiyat etiketiyle satışa sunulan RTX 2060, daha önce sadece üst seviye oyun GPU’larında mevcut olan yeni özellikleri ve performans düzeyini oyuncularla buluşturuyor.


RTX 2060, mevcut oyunlarda NVIDIA’nın en popüler GPU’su olan önceki nesil GTX 1060’a göre yüzde 60 daha fazla performans sunuyor ve GeForce GTX 1070 Ti‘ı bile geride bırakıyor. Turing’in RT ve Tensor çekirdekleri sayesinde Battlefield V saniyede 60 karenin üzerinde oynanabiliyor. RTX 2060, bütün büyük üreticiler, sistem toplayıcıları ve grafik partnerleri tarafından 15 Ocak itibarıyla tüm dünyada satışa sunulacak.

Milyonlarca oyuncu için geleceğin oyun dünyasının bugün her yerde başladığını belirten ve RTX 2060’ı CES 2019 fuarında tanıtan NVIDIA kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, “Masaüstü oyuncularının talep ettiği standartları RTX 2060 belirliyor: Rakipsiz bir fiyat, olağanüstü performans ve film ile oyunlar arasındaki ayrımı azaltan gerçek zamanlı ışın izleme… Bu, oyuncular ve endüstrimiz için harika bir an.” dedi.

Merakla Beklenen Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Duyuruldu

Turing’in gücü

RTX 2060, modern oyunların işlem ağırlıklı iş yüklerini daha verimli bir şekilde ele almak için çok işlemcili çekirdeğe büyük bir yükseltme getiriyor. GPU ayrıca kayan nokta ve tamsayı işlemlerinin eşzamanlı olarak yürütülmesini, uyarlanabilir gölgeleme teknolojisini ve selefinin iki katı önbellek içeren yeni birleşik bellek mimarisini destekliyor. Modern oyunlar, GTX 1060 GPU’nun 2 katına kadar performans elde etmek bu özellikleri kullanabiliyor.

RTX 2060, Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) olarak bilinen, oyun performansını artıran ve 52 teraflop derin öğrenme gücü sağlayabilen 6 GB GDDR6 bellek ve 240 Tensor çekirdeğe sahip olmasıyla göze çarpıyor.

DLSS, yüksek kaliteli görüntü oluşturmak amacıyla, oluşturulan sahnenin çok boyutlu özelliklerini çıkarmak için derin bir sinir ağını güçlendirerek birden fazla karenin ayrıntılarını akıllıca birleştiriyor. Sonuç olarak geleneksel görüntü işleme ile aynı kalitede, ancak daha yüksek performansla net bir görüntü ortaya çıkıyor.

Merakla Beklenen Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Duyuruldu

Battlefield V için DLSS geliyor

Electronic Arts ve DICE, Battlefield V’e DLSS desteğinin yanı sıra gerçek zamanlı ışın izleme için ek optimizasyonlar getirecek olan güncellemeyi kısa bir süre sonra yayınlayacak. DLSS ve ışın izlemeyi eşleştirmek, oyuncuların şaşırtıcı performansla birlikte ışın izlemeye sahip kaliteli görüntüler elde etmelerini sağlıyor.

Erken sürümlerde yapılan testler, aynı anda DLSS ve ışın izleme özelliği açık olan RTX performansının, ışın izleme devre dışı bırakıldığındakine benzer kare hızları sağlayabileceğini gösteriyor.

Merakla Beklenen Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Duyuruldu

GeForce Experience için güçlü kayıt ve paylaşım araçları

  • RTX 2060, PC oyunlarını daha erişilebilir kılan, benzersiz ve kullanımı kolay oyun içi özellikler sağlayan GeForce Experience™ ile birlikte geliyor:
  • NVIDIA Highlights – En iyi oyun anlarını otomatik olarak yakalayan Highlights desteğine sahip son yayınlanan oyunlar: Deuterium Wars, Dirty Bomb, Dying Light: Bad Blood, Europa (Ring of Elysium), Extopia, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Justice, Knives Out PC Plus, Lost Ark, Shadow of Tomb Raider, Switchblade and X-Morph: Defense.
  • NVIDIA Ansel – Oyuncuların çarpıcı oyun içi fotoğraflar çekmesini sağlıyor. Son zamanlarda Ansel desteğiyle piyasaya sürülen oyunlar: Deep Rock Galactic, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Ride 3 and Shadow of Tomb Raider. Oyuncular Ansel sayesinde en sevdikleri fotoğrafları paylaşabiliyor ve Shot with GeForce’daki aylık fotoğraf yarışmasına katılabiliyor.
  • NVIDIA Freestyle – Kullanıcıların oyunların görünümünü post-processing teknolojisiyle kişiselleştirmelerini sağlıyor. En yeni filtreler, oyun veya fotoğrafları yağlı boya veya sulu boyaya dönüştürebiliyor veya bir filmden ya da 1980’lerin retro görünümünden çıkmış bir görünüm sunulabiliyor.

Anthem ve Battlefield V ile bundle

Merakla Beklenen Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Duyuruldu

Uygun bir GeForce RTX 2060 veya RTX 2060 ile donatılmış yeni bir masaüstü PC satın alan oyuncular, sınırlı bir süre için,  Anthem ve Battlefield V oyunlarından herhangi birine sahip olabiliyor.

Bulunabilirlik ve fiyatlandırma

Merakla Beklenen Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Duyuruldu

RTX 2060, 15 Ocak tarihi itibarıyla Acer, Alienware, Dell, HP ve Lenovo tarafından üretilen sistemlerde ve aynı zamanda dünya çapındaki lider sistem üreticileri tarafından satışa sunulacak. Stok ve fabrika çıkışı hız aşırtmalı modeller de dâhil olmak üzere tüm kartlar ise 15 Ocak itibarıyla ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY and Zotac gibi büyük donanım sağlayıcıları tarafından satışa sunulacak.

NVIDIA tarafından tasarlanarak üretilen, stok saat hızlarına sahip RTX 2060 Founders Edition kartına da aynı tarihte www.nvidia.com adresinden erişilebilecek. NVIDIA Flickr sayfası, tüm GeForce ürün fotoğrafları serisine ev sahipliği yapıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu