Tiktok Takipçi Satın Al

Qualcomm Ses Teknolojisine Çağ Atlatacak

Qualcomm, QCS400 serisiyle düşük güçte yüksek performanslı programlama yeteneklerini benzersiz audio teknolojileriyle bir araya getirerek akıllı ses ve IoT uygulamaları için tasarlanan, yapay zekâ etkinleştirilmiş çözümler sunuyor.

Qualcomm Technologies yeni ev içinde uçtan uca yüksek kaliteli ses deneyimleri için tasarlanan QCS400 Çip Üzeri Sistem serisini tanıttı. QSC400’un desteklediği yeteneklerden biri olan ve etkileyici berraklıkta derin bir ses deneyimi yaşatmak için tasarlanan, dünya çapında içerik üreticilerinin ve dağıtımcıların film, müzik, TV Showları ve oyun üretip dağıtım yaptığı Dolby Atmos, tüm odayı doldurarak nefes kesen bir hareketli ses performans sunuyor.


Dolby Atmos, kullanıcıları hikâyenin içine çekiyor ve insan seslerini, mekanları ve müzikleri adeta canlı kılıyor. Bu yüksek seviyedeki entegrasyon daha zengin bir ses kalitesi, uzatılmış pil ömrü ve geliştirilmiş ses asistanlığı yetenekleriyle OEM’lerin daha etkili ve ekonomik akıllı ses ürünleri üretmesine yardımcı oluyor. Akıllı hoparlör kullanıcıları için QCS400 çip üzeri sistemleri güçlü ses asistanlığını yapay zekâ temelli, otomatik konuşma tanıma, düşük güçte çalışma, çoklu anahtar kelimelerle uzak alanda ses kavrama, yankı engelleme ve bulut bazlı ses asistanlarına destek özelliklerine sahip önceki çip üzeri sistemlerine kıyasla, gürültülü ortamlarda bile daha hızlı ve akıllı ses kullanıcı ara yüzü ile sunuyor.

Performans çıtası yükseliyor

Qualcomm Kıdemli Başkan Yardımcısı Rahul Patel, “Yeni çip üzeri sistemler Qualcomm’un daha önceki akıllı audio teknolojilerine kıyasla hem içerik entegrasyonunu hem de güç performansı çıtasını yükselterek üreticilerin önemli teknik zorlukların daha kolay üstesinden gelebilmelerine ve daha akıllı hoparlörler üretebilmelerine yardımcı oluyor. Aynı zamanda kullanıcı deneyimleriyle bağlantılı ve istisnai bir ses kalitesiyle daha iyi bir kullanıcı ara yüzü sunuyor. Gelecek nesil akıllı ses ürünleri daha dirençli, zengin içerikli ve güç etkinlikli olacak. Qualcomm Technologies bütün bu ihtiyaçları yeni çip üzeri sistemimizde buluşturuyor, eşsiz ve kapsamlı geliştirilmiş programlama, yapay zekâ motoru hızlandırmasını ve düşük gecikmeli ses dağıtımını tek çip sette bir araya geliyor. Bu çözümler gelecek nesil akıllı hoparlör ev asistanları ve sound barların geliştirilmesini büyük ölçüde kolaylaştıracak.”

Dolby & Qualcomm İş Birliği Sınıfının En Kaliteli Audio Deneyimini Vaat ediyor

Manesh Balakrishman, Dolby Laboratuvarları, Geliştirilmiş Ses Sistemleri Deneyimleri Başkan Yardımcısı ise konuyla ilgili “Qualcomm QCS400 SoC serileri sound bar ve AVR partnerlerimizin Dolby Atmos deneyimlerini daha çok insanla buluşturacak. Bu çalışma ilişkisi sayesinde sınıfının en iyisi olan ses deneyimlerine daha fazla yerde ulaşılabilecek.” açıklamasını yaptı. Bu yeni çip üzeri sistemler ile daha çok kullanıcı iyi kalitede Voice ve Audio deneyiminden hemen hemen her yerde faydalanacak. Geliştirilmiş bağlantı, tri-radio bir arada çalışma özelliği ve düşük gecikmeli ses yayınıyla kullanıcılar iyi kalitede müzik dinleme keyfini evlerinin hemen her yerinde tecrübe edebilecek.

Qualcomm Ses Teknolojisine Çağ Atlatacak

QCS400 serilerindeki güç iyileştirilmeleri, bekleme süresini 25 kat daha uzun tutup sesle komut özelliğini etkinleştirerek daha önceki teknolojilere kıyasla fişsiz pil ömrünü uzatıyor. Bu da kullanıcıların hoparlörlerini kendileriyle birlikte bahçeye çıkarabilecek hatta daha uzağa ve saatlerce sesli komut vererek kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Qualcomm aptX için Sektördeki en iyi Wi-Fi ve Bluetooth desteği, odanın içinde ve evin her yerinde daha düşük gecikmeli ses akışını sağlayabiliyor. Üst düzey senkronize ses ve görsel içerik desteği daha üst düzey eğlendirme deneyimi sunuyor. Neredeyse tüm akıllı ev aletleriyle uyumlu çalışabiliyor. Uzak alanda çalışan ses teknolojisinden faydalanılarak eko engellemesi ve yüksek performans, düşük güçte performans ve çoklu anahtar kelime belirleme özelliklerine sahip. QCS400 Çip Üzeri Sistemlerinin üzerinde geliştirilen ürünler ses emirlerini arka planda çok ses olsa bile algılıyor. Qualcomm’un Entegre edilmiş Yapay Zekâ motoru ve makine öğrenmesi akıllı hoparlör ve sound bar tasarlanmasını kolaylaştırarak daha dirençli bir performans vadediyor. Aynı zamanda çok düşük güçte tüketim için iyileştirilmelere sahip.

Qualcomm Akıllı Audio Platformu 400

Akıllı hoparlör geliştirme sürecini kolaylaştırmak için Qualcomm Technologies akıllı Audio Platformu 400’ü duyurdu ve Qualcomm QCS400 çip üzeri sistemler üzerinde geliştirilmiş, isteğe uyarlanabilir geliştirme kiti ve örnek tasarımını gösterdi. Qualcomm Akıllı Ses Platformu 400 özellikle maliyet gerekliklerini ve geliştirme süresini azaltmak için yeni nesil hoparlörlerin tasarımında Qualcomm’un eşsiz uçtan uca çözümlerinin ne kadar geliştiğinin göstergesi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu