Tiktok Takipçi Satın Al

Norton Antivirüs, Programlarına Kripto Madencisini Koyduğu İçin Ateş Altında!

Kasım ayında Google, kötü niyetli kripto para madencilerinin saldırıya uğramış Google Cloud hesaplarını madencilik amacıyla kullandığını belirten yeni bir rapor yayınladı.

Şimdi, bir antivirüs yazılımı Norton 360, Krebs on Security tarafından ilk kez bildirildiği üzere, müşterilerin bilgisayarlarını kullanarak kripto madenciliği yapmanın yasal bir yolunu bulmuş gibi görünüyor .


Faaliyet yasal olsa da, çok şüpheli olmadığı anlamına gelmez. Firmanın SSS sayfasında “Norton Crypto, Norton 360’ta kullanıma sunulan ve PC’niz boştayken kripto para madenciliği yapmak için kullanabileceğiniz bir özelliktir. Şu anda Norton Crypto, gerekli sistem gereksinimlerini karşılayan cihazlara sahip kullanıcılarla sınırlıdır.”

Norton, madenciliği yapılan tüm para birimlerinin yüzde 15’ini elinde tutuyor, ancak programı etkinleştiren bulut tabanlı hizmetin yalnızca müşterilerin bunu etkinleştirmeyi kabul etmesi gerektiği anlamına gelen “opt-in” olduğunu iddia ediyor. Ancak, birçok Norton kullanıcısı madencilik programının Norton’un bize inandırdığı kadar koşer olmadığı anlamını çıkarmak zor.

Norton, web sitesinde, programı izinsiz çalıştırmayacağını açıkça belirtmeye çalışır. Şirket, “Norton Crypto’yu açtıysanız ancak özelliği artık kullanmak istemiyorsanız, Norton Crypto kontrol panelinizden devre dışı bırakabilirsiniz” diyor.

Ancak firma devre dışı bırakmayı zorlaştırdığından, Norton Crypto, enerji yoğun faaliyetine devam ederek , kullanıcıların pahasına firma için bir sürü kar elde edebilir.

Norton Crypto, Ethereum kripto para birimini benimseyecek. SSS, “Norton, her kullanıcı için güvenli bir dijital Ethereum cüzdanı oluşturur” diyor. “Cüzdanın anahtarı şifrelenir ve bulutta güvenli bir şekilde saklanır. Cüzdana yalnızca sizin erişiminiz var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu