bayigram.com

Nokia’nın Akıllı Televizyonu Piyasaya Sürüldü!

Kasım ayının başlarında, Flipkart ve Nokia’nın Nokia markalı Akıllı TV’lerde çalıştıklarını bildirdi. Bugün Hindistan’da, Nokia 55 inç Ultra HD (4K) LED olarak adlandırılan Smart TV’lerden ilki, JBL’den Sesli Akıllı Android TV piyasaya sürüldü.

Bu Smart TV, Nokia markalı akıllı telefonların üretimi için lisansı olan HMD Global tarafından üretilen bir ürün değil, aynı zamanda Flipkart ile Nokia arasında, Nokia TV adıyla Smart TV yapmak için yapılan bir başka lisans anlaşmasının sonucudur. Yani bu aslında bir Flipkart ürünüdür. Perakende devi, TV’nin üretim, dağıtım ve satışlarını gerçekleştirmektedir.

Özellikleri


Nokia’nın yeni Smart TV’si 55 inç 4K UHD ekrana sahip. Akıllı bir TV olan UI için Android 9.0 İşletim Sistemini kullanıyor. Ses konusunda Smart TV, üstün ses kalitesi sağlamak ve 24 Watt’lık hoparlörleri paketlemek için JBL’nin (bilinen bir elektronik elektroniği şirketi olan) ses teknolojisi ile donatılmıştır. Ses kalitesi, televizyonun ana satış noktalarından biridir, ayrıca daha iyi bir genel ses deneyimi için Dolby Audio donanımlarını da içerir.

Akıllı TV, 2.25GB RAM ile eşleştirilmiş dört çekirdekli bir işlemci tarafından desteklenmektedir. Depolama için, Nokia’nın Smart TV’si 16GB dahili depolama alanına sahiptir. Ek olarak, cihaz, bağlantı için HDMI ve iki USB bağlantı noktası (2.0 ve 3.0) içeren birkaç farklı bağlantı noktası sunar. Ayrıca Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi ile donatılmıştır.

Nokia'nın Akıllı Televizyonu Piyasaya Sürüldü!

Kullanılabilirlik

Nokia’nın Smart TV’si Flipkart’ta 588 USD olacak. Akıllı TV, 10 Aralık 2019 tarihinde e-satıcı aracılığıyla satışa başlayacaktır. Satın alındığında, cihaz bir stand ile birlikte bir duvar montajı, bir Bluetooth uzaktan kumandası ve ses girişi kontrolleri için Google Asistan tarafından desteklenecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu